Pędził 137 kilometrów na godzinę Marszałkowską. Zginął pieszy. Jest akt oskarżenia

Autor:
Klaudia
Ziółkowska
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Śmiertelne potrącenie na Marszałkowskiej
Śmiertelne potrącenie na Marszałkowskiej
tvnwarszawa.pl
tvnwarszawa.plŚmiertelne potrącenie na Marszałkowskiej

Do sądu trafił akt oskarżenia wobec Patryka D., który latem ubiegłego roku śmiertelnie potrącił niepełnosprawnego mężczyznę na Marszałkowskiej. Jak ustalili biegli, tuż przed uderzeniem w pieszego, kierowca białego porsche 911 miał na liczniku co najmniej 137 kilometrów na godzinę. Nie przyznaje się do winy.

Jak poinformowała nas Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie, akt oskarżenia przeciwko Patrykowi D. trafił pod koniec lutego do Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieścia.

- Patryk D. oskarżony został o to, że naruszył umyślnie zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w postaci obowiązku zachowania szczególnej ostrożności przy wyprzedzaniu, jazdy z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, przestrzegania maksymalnej prędkości 50 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym, prowadząc samochód marki Porsche z prędkością bezpośrednio przed kolizją nie mniejszą niż 137 kilometrów na godzinę, na skutek czego nieumyślnie spowodował wypadek, w wyniku którego śmierć poniósł mężczyzna - przekazała rzeczniczka.

Dowiedzieliśmy się, że w opinii biegłych jest mowa, że prędkość auta, na odcinku kilkudziesięciu metrów zmieniała się i wynosiła od 120 do 160 kilometrów na godzinę.

Śmiertelne potrącenie na MarszałkowskiejTomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Mężczyzna pokonywał ulicę, idąc o kulach

Do wypadku doszło 18 lipca 2021 roku, w centrum Warszawy, na wysokości na Marszałkowskiej, przy Złotej. Zginął niepełnosprawny mężczyzna. Przez kilka dni śledczy nie mogli ustalić tożsamości ofiary wypadku. Na policję zgłosiły się jednak osoby w kryzysie bezdomności, zaniepokojone nieobecnością kolegi. Ostatecznie ustalono, że pod kołami zginął 45-latek. W momencie zdarzenia był pod wpływem alkoholu. Przechodził w miejscu, gdzie nie ma przejścia dla pieszych.

Aktywiści ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze ustalili, że za kierownicą porsche siedział "motoryzacyjny patoinfluencer", który miał chwalić się wcześniej w mediach społecznościowych jazdą z prędkością 300 kilometrów na godzinę. Wcześniej był karany za wykroczenia drogowe.

- W oparciu o zgromadzony w materiał dowodowy ustalono, że Patryk D. około godziny 00:30 prowadził samochód marki Porsche 911 środkowym pasem ulicy Marszałkowskiej, w kierunku centrum. Na wysokości Domów Handlowych Centrum na jezdnię od strony torowiska zaczął wchodzić mężczyzna poruszający się o kulach. W tym czasie, po lewym pasie poruszał się pojazd marki Mazda, którego kierowca zdołał zahamować i uniknąć uderzenia pieszego – powiedziała Aleksandra Skrzyniarz.

Śmiertelne potrącenie na MarszałkowskiejTomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Jak dodała, w czasie hamowania kierowca mazdy użył klaksonu, który spowodował, że mężczyzna przyspieszył i znalazł się na środkowym pasie jazdy. - Wtedy został potrącony przez pojazd marki Porsche. U pokrzywdzonego wystąpiły ciężkie obrażenia wielonarządowe, które doprowadziły do jego zgonu. Podejrzany w chwili wypadku był trzeźwy, nie znajdował się również pod wpływem środków odurzających - dodała prokurator Skrzyniarz.

Nie przyznaje się do winy, siedzi w areszcie

Oskarżony nie przyznał się do winy. Grozi mu do ośmiu lat więzienia. Od 19 lipca jest w areszcie. Zarzuty usłyszał także za "posiadanie, wbrew przepisom ustawy, substancji psychotropowej w postaci 3-CMC o wadze 0,46 grama".

Oglądaj TVN24 GO w internecie:

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:Klaudia Ziółkowska

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości

Strażacy otrzymali zgłoszenie dotyczące zatrucia tlenkiem węgla w jednym z domów w Piastowie (powiat pruszkowski). Jednak pomiary nie wykazały tej substancji. W środku odnaleziono ciała dwóch mężczyzn. Okoliczności ich śmierci wyjaśnia policja.

Dwa ciała znalezione w domu pod Warszawą

Dwa ciała znalezione w domu pod Warszawą

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl

W ubiegłym tygodniu w szpitalu położniczym przy Inflanckiej doszło do dwóch pożarów. Ogień pojawił się w tym samym piętrze. Pacjentki z dziećmi zostały ewakuowane. Czy mogą czuć się bezpiecznie?

Dwa pożary w trzy dni. W szpitalu położniczym wymienią wentylatory

Dwa pożary w trzy dni. W szpitalu położniczym wymienią wentylatory

Autor:
b
Źródło:
tvnwarszawa.pl

W miejscowości Kisielewo koło Sierpca na północy Mazowsza doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Jedna osoba zginęła, sześć - w tym dwoje dzieci - zostało rannych.

Tragiczny wypadek koło Sierpca. Zginęła matka, małe dzieci ranne

Tragiczny wypadek koło Sierpca. Zginęła matka, małe dzieci ranne

Aktualizacja:
Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dwa auta zderzyły się w poniedziałek rano na Trasie Siekierkowskiej. Jak ustalił reporter tvnwarszawa.pl, jedno z nich poruszało się pod prąd. Były utrudnienia w ruchu.

Zderzenie na Trasie Siekierkowskiej. "Jeden z kierowców jechał pod prąd"

Zderzenie na Trasie Siekierkowskiej. "Jeden z kierowców jechał pod prąd"

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Pod Tarczynem policjanci zatrzymali 24-letniego kierowcę forda. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 65 kilometrów na godzinę. Stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

Jechał 115 km/h w terenie zabudowanym. Stracił  prawo jazdy

Jechał 115 km/h w terenie zabudowanym. Stracił prawo jazdy

Autor:
mg
Źródło:
tvnwarszawa.pl

PKP Intercity poinformowało o uruchomieniu sprzedaży biletów na pociąg z Warszawy do Monachium przez Wiedeń i Salzburg. Choć połączenie zainaugurowano w sobotę, to wcześniej nie było możliwości zakupu biletu na to połączenie na stronie polskiej spółki. PKP Intercity winą obarczało austriackiego operatora.

Pierwsze takie połączenie od 30 lat i zamieszanie na kolei. "Zakup biletów jest już możliwy"

Pierwsze takie połączenie od 30 lat i zamieszanie na kolei. "Zakup biletów jest już możliwy"

Autor:
mb/dap
Źródło:
TVN24 Biznes

Złodziej wtargnął do jednego z domów w Wołominie, groził właścicielom, ukradł pieniądze i złoto. Do rozboju doszło niemal ćwierć wieku temu, sprawcę zatrzymano po 23 latach, teraz zapadł prawomocny wyrok.

Ukradł gotówkę i złoto, zatrzymano go po 23 latach. Usłyszał prawomocny wyrok

Ukradł gotówkę i złoto, zatrzymano go po 23 latach. Usłyszał prawomocny wyrok

Autor:
kz
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Kierowca samochodu osobowego potrącił pieszego na drodze krajowej numer 50 w okolicach Żyrardowa, kiedy ten przechodził przez jezdnię. Życia poszkodowanego nie udało się uratować. Droga ta nie posiada chodnika ani pobocza, a zaraz przy jezdni ciągną się barierki.

Śmiertelne potrącenie pieszego pod Żyrardowem

Śmiertelne potrącenie pieszego pod Żyrardowem

Autor:
mg
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Uwagę policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach zwrócił dziwnie zaparkowany samochód. Okazało się, że kierowca auta potrzebował pomocy. Miał udar. Policjanci wezwali karetkę.

Policjanci zauważyli auto zaparkowane w "nietypowy sposób". Kierowca potrzebował pomocy

Policjanci zauważyli auto zaparkowane w "nietypowy sposób". Kierowca potrzebował pomocy

Autor:
mg
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Bóbr zamieszkał w norze przy ulicy Radzymińskiej. Jeden z korytarzy, które zbudował, mógł się zapaść. Wejście do nory znajdowało się tuż przy ulicy, stwarzając zagrożenie dla pieszych i rowerzystów. Jak podał Zarząd Dróg Miejskich, zapadlisko miało pół metra głębokości. Istniało ryzyko, że osunie się jezdnia.

Głęboka na pół metra nora bobra tuż przy Radzymińskiej. Istniało ryzyko zapadnięcia się jezdni

Głęboka na pół metra nora bobra tuż przy Radzymińskiej. Istniało ryzyko zapadnięcia się jezdni

Autor:
mg
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Nowe ustalenia w sprawie odkrycia w siedzibie Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie komputerów wykorzystywanych przy transakcjach kryptowalutami. Jak ustaliliśmy, policjanci na zlecenie prokuratury dokonali przeszukań w mieszkaniach dwóch byłych pracowników firmy odpowiadającej za serwis techniczny budynku sądu. W wyniku działań mundurowych zabezpieczono "urządzenia elektroniczne". 

Kopalnia kryptowalut odkryta w budynku Naczelnego Sądu Administracyjnego. Policjanci w mieszkaniach pracowników

Kopalnia kryptowalut odkryta w budynku Naczelnego Sądu Administracyjnego. Policjanci w mieszkaniach pracowników

Autor:
Artur
Węgrzynowicz

Nieoczekiwanym obrotem sprawy zakończyła się interwencja policjantów na obrzeżach Mławy. Wolontariusze poinformowali o mężczyźnie koczującym na polu w szałasie wykonanym z palet i banerów reklamowych. Kiedy funkcjonariusze zjawili się na miejscu, odkryli, że 56-latek jest poszukiwany.

Mieszkał w szałasie z palet i banerów. Okazało się, że był poszukiwany

Mieszkał w szałasie z palet i banerów. Okazało się, że był poszukiwany

Autor:
mg/tok
Źródło:
PAP

Do groźnie wyglądającej kraksy doszło w piątek na ulicy Targowej. Pod wiaduktem nie zmieścił się samochód dostawczy. Część bagażowa auta auta została zniszczone, kierowcy nic się nie stało.

Nie zmieścił się pod wiaduktem. Skrzynia auta zdemolowana

Autor:
kz/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na nagraniu z monitoringu widać, jak mężczyzna próbuje wepchnąć pod nadjeżdżający pociąg metra dwie osoby. Do zdarzenia doszło na stacji Dworzec Gdański. Policja apeluje do osób, które rozpoznają mężczyznę z nagrania, o zgłaszanie się na komendę.

Próbował wepchnąć dwie osoby pod pociąg metra. Policja szuka mężczyzny z nagrania

Próbował wepchnąć dwie osoby pod pociąg metra. Policja szuka mężczyzny z nagrania

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl