Przyznał, że się włamał do sklepu i próbował uciec na dach

Autor:
kk/gp
Źródło:
PAP
ShutterstockPolicja zatrzymała podejrzanego o włamanie do sklepu (zdj. ilustracyjne)

Nawet do 10 lat więzienia grozi 32-latkowi zatrzymanemu przez policjantów z Ursusa. Mężczyzna miał włamać się do sklepu ogólnospożywczego na terenie dzielnicy. Gdy na miejsce zdarzenia przyjechali policjanci, podejrzany próbował uciec ze sklepu przez dach.

Policjanci z Ursusa otrzymali kilka dni temu zgłoszenie o nocnym włamaniu do sklepu ogólnospożywczych przy ulicy Wojciechowskiego. - Po przybyciu na miejsce mundurowi zastali zgłaszającego, który oświadczył, że system alarmowy wykrywa ruch wewnątrz sklepu - poinformował Karol Cebula, rzecznik Komendy Rejonowej Policji Warszawa III.

- Funkcjonariusze sprawdzili wszystkie drzwi i okna budynku, które nie były uszkodzone. W pewnej chwili policjanci dostrzegli wewnątrz sklepu mężczyznę, który oświadczył, że to on się włamał - zaznaczył.

Po zatrzymaniu 32-latek został przewieziony do komisariatu w Ursusie. Podczas przesłuchania przyznał się, że próbował przed policjantami uciec ze sklepu przez dach.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Prokuratura: 32-latek działał w warunkach recydywy

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz poinformowała, że 32-latek usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia o wartości 4,5 tysiąca złotych. Mężczyzna dopuścił się tych czynów działając w warunkach recydywy.

- Prokurator zastosował wobec 32-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego - dodała prokurator.

Informowaliśmy również o sprawie odzyskania aut skradzionych na terenie Wielkiej Brytanii:

Policjanci odzyskali auta skradzione na terenie Wielkiej Brytanii
Policjanci odzyskali auta skradzione na terenie Wielkiej Brytanii KSP

Autor:kk/gp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości