Parking przy Stadionie Narodowym zmienia operatora. "Będzie bezpłatny dla wszystkich chętnych"

Autor:
dg/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP
ZTMParking P+R przy stacji Warszawa Stadion

1 grudnia zmieni się operator parkingu P+R przy Stadionie Narodowym. Zarządowi Transportu Miejskiego skończyła się umowa, a urzędnicy postanowili jej nie przedłużać. Do bezpłatnego skorzystania z parkingu nie będzie już wymagany ważny bilet komunikacji miejskiej.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, od czwartku, 1 grudnia zmienią się zasady parkowania pojazdów indywidualnych przy stacji kolejowej Warszawa Stadion. Przestanie funkcjonować parking P+R (Park and Ride), organizowany przez Zarząd Transportu Miejskiego, a parkowanie odbywać się będzie według wytycznych operatora terenu Stadionu Narodowy.

"Parking stracił na znaczeniu"

O powody tej zmiany zapytaliśmy w stołecznym ZTM. - Zmiana operatora to kwestia porządkowa. Parking P+R w tym miejscu miał tak naprawdę charakter tymczasowy. Miał zachęcać kierowców do korzystania z komunikacji publicznej w trakcie remontu mostu Łazienkowskiego po pożarze - przypomina Tomasz Kunert, rzecznik ZTM. - W tej chwili parking stracił na znaczeniu, ponieważ samochód można zostawić na terenie należącym do operatora stadionu. Nam skończyła się umowa i po prostu jej nie przedłużamy - dodaje Kunert.

I podkreśla, że miejsca parkingowe pozostaną w użytku. - Najważniejsza informacja jest taka, że parking będzie udostępniony bezpłatnie, dla wszystkich chętnych - potwierdza Małgorzata Bajer, rzeczniczka prasowa PGE Narodowego. Podkreśla, że zasady funkcjonowania parkingu będą zmieniać się tylko przy okazji imprez organizowanych na stadionie. - Wówczas parking będzie działać, tak jak ten na błoniach stadionu. Przed każdym wydarzeniem będziemy informować, że w tych dniach parking będzie płatny - wyjaśnia Bajer.

16 parkingów w systemie

System parkingów P+R umożliwia w godzinach funkcjonowania parkingów bezpłatne parkowanie pojazdów osobom, które w chwili wyjazdu z parkingu przedstawią ważny bilet komunikacji miejskiej. W Warszawie działa 16 parkingów P+R. Na parkingu przy stadionie, którym do końca listopada zarządza ZTM, dostępnych jest 110 miejsc postojowych.

Czytaj też: Parking na Żeraniu świeci pustkami. Czasem stoi tam kilka aut, a miejsc jest ponad 200:

Parking na Żeraniu
Parking na Żeraniu Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl

Autor:dg/r

Źródło: tvnwarszawa.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: ZTM

Pozostałe wiadomości