Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ochocie i Ursynowie

Na Ochocie startują prace poprzedzające przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania Grójeckiej z Harfową i Racławicką Z kolei w weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Koniec prac na Górce Szczęśliwickiej. "Będzie można swobodnie trenować"

TVN Warszawa | Najnowsze

Autor:
ran.
Źródło:
PAP
Rafał Trzaskowski o Górce SzczęśliwickiejTVN24
wideo 2/2
Zmiany w ośrodku Szczęśliwice

Zakończyła się modernizacja Górki Szczęśliwickiej. Prace objęły między innymi budynek.

Po remoncie parterowy budynek ośrodka zyskał jedną kondygnację, gdzie jest około 300 metrów kwadratowych przestrzeni restauracyjnej oraz 550 mkw. powierzchni sportowej. Na niej są trenażery narciarskie - urządzenia do treningu jazdy z regulowanym stopniem nachylenia bieżni.

"Będzie można swobodnie trenować"

Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy, przypomniała też inne zmiany, między innymi rewitalizację piwnic, gdzie mieszczą się: szatnie, zaplecze sanitarne i sala konferencyjna. Na parterze są kasy oraz pomieszczenia magazynowe dla szkółek narciarskich i snowboardowych. Budynek jest przyjazny dla osób niepełnosprawnych - jest w nim winda. Istniejący taras zyskał z kolei zadaszenie.

- Cieszę się, że po modernizacji będzie można swobodnie trenować i korzystać z profesjonalnych szatni w ośrodku. Uważam, że to zachęci warszawiaków, żeby z tej górki korzystali, trenowali snowboard i jazdę na nartach - powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Rozbudowa ośrodka, który powstał w 1999 roku, została podzielona na trzy etapy, trwające w sumie trzy lata. - Staraliśmy się realizować ją tak, aby górka mogła normalnie funkcjonować w sezonie zimowym. Modernizację zaczynaliśmy późną wiosną, by trwała latem i jesienią - poinformowała wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska. Dodała, że inwestycja kosztowała prawie 25 mln zł, w tym sam budynek - 12 mln zł.

Wiceprezydent zapowiedziała, że ratusz "ma nadzieję" do końca przyszłego roku skończyć modernizację ośrodka Hutnik na Bielanach. Inwestycja obejmująca nowy stadion i korty tenisowe pochłonie ok. 42 mln zł.

Źródło: PAP

ran.