Budowa tramwaju do Wilanowa. Zmiany organizacji ruchu na ważnym skrzyżowaniu

Budowa tramwaju do Wilanowa
Tramwaj do Wilanowa. Przelot od Beethovena do Idzikowskiego
Źródło: Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl

Zmiany w ruchu w obrębie skrzyżowania alei Wilanowskiej, alei Rzeczypospolitej i ulicy Sobieskiego zostały wprowadzone w nocy z czwartku na piątek. Z kolei na maj ratusz zapowiada otwarcie kolejnych odcinków ulic na Dolnym Mokotowie.

W nocy z czwartku na piątek zmieniła się organizacja ruchu u zbiegu alei Wilanowskiej, ulicy Jana III Sobieskiego i alei Rzeczypospolitej. Z ruchu wyłączona została nitka Wilanowskiej w stronę Doliny Służewieckiej. Kierowcy jeżdzą drugą jezdnią.

Przejazdy na sąsiednią jezdnię są w tym samym miejscu.

Zmiany w Wilanowie

Tak jak dotychczas z alei Rzeczypospolitej kierowcy jadą jednym pasem w lewo – w stronę Doliny Służewieckiej i Mokotowa; oraz drugim – prosto lub w prawo. W Wilanowskiej, od strony Doliny Służewieckiej, na skrzyżowaniu z Jana III Sobieskiego i z alei Rzeczypospolitej dostępne są dwa pasy: lewoskręt w Jana III Sobieskiego i pas do jazdy prosto i w prawo.

Jadący Jana III Sobieskiego od strony centrum na skrzyżowaniu mają dwa pasy: do skrętu w lewo w stronę Przyczółkowej i do jazdy prosto i w prawo. W Wilanowskiej od strony pałacu w Wilanowie jest jeden pas – prosto i w prawo.

Przejścia dla pieszych są dostępne po każdej stronie skrzyżowania. Bez zmian pozostaje przejazd rowerowy po mokotowskiej stronie al. Wilanowskiej. Otwarty został kolejny po wilanowskiej stronie alei Rzeczypospolitej.

Przystanek w Wilanowskiej w stronę Doliny Służewieckiej wrócił za skrzyżowanie i ponownie się na nim zatrzymuje linia 217. Autobusy nie zmieniły swoich tras.

Zmiana w organizacji ruchu
Zmiana w organizacji ruchu
Źródło: UM Warszawa

Kolejne zmiany w maju

Ratusz przekazał, że kolejne zmiany w organizacji ruchu na Dolnym Mokotowie szykowane są na maj. W tym miesiącu wykonawca planuje wprowadzenie dwukierunkowego ruchu na Spacerowej. W maju ma także zostać otwarty wlot Chełmskiej przy jednoczesnym przeniesieniu prac na drugą część skrzyżowania.

Czytaj także: