Tunel dla rowerzystów. Połączy dwie dzielnice

zdm.waw.plUrzędnicy zaprezentowali koncepcję nowego przejścia

Nowe przejście dla pieszych i rowerzystów pod ul. Puławską, rampa rowerowa przy ul. Rzymowskiego i dodatkowe 5 km dróg rowerowych - węzeł Wyścigi ma zmienić się nie do poznania już w przyszłym roku. Władze Mokotowa i drogowcy zaprezentowali koncepcje nowej inwestycji, która połączy ich dzielnicę z Ursynowem.

Z planów drogowców i władz dzielnicy szczególnie zadowoleni będą rowerzyści. Dzięki nowemu przejściu wzdłuż Potoku Służewieckiego będzie można wygodniej dostać się m.in. do zagłębia biurowego na Służewcu. W poniedziałek władze Mokotowa przekazały Zarządowi Dróg Miejskich koncepcję budowy nowego przejazdu pod ul. Puławską. Zaplanowano go w miejscu, gdzie znajduje się obecnie tunel, przez który płynie potok. Po modernizacji po jego północnej stronie ma powstać chodnik, zaś po południowej pojawi się droga rowerowa.

Na te zmiany trzeba będzie jednak poczekać do 2017 roku. Na razie drogowy ogłosili przetarg na projekt inwestycji. - Na podstawie przekazane koncepcji w tym roku powstanie szczegółowa dokumentacja. W ramach inwestycji wybudujemy i wyremontujemy 5 km dróg dla rowerów, a także chodniki. Realizację planujemy na początku przyszłego roku - informuje na swoim profilu społecznościowym Łukasz Puchalski, pełnomocnik ratusza ds. komunikacji rowerowe i jednocześnie dyrektor ZDM-u.

Bariera dla pieszych i rowerzystów

Jak podkreśla, dziś węzeł Wyścigi stanowi prawdziwą barierę dla pieszych, a o wygodne przejście wzdłuż Potoku Służewieckiego mieszkańcy zabiegali już od dawna. Teraz ma być nie tylko wygodniej, ale i bezpieczniej. Jak wylicza szef drogowców, przy przejściu pojawi się także oświetlenie i sygnalizacja alarmowa, ostrzegająca przed zbyt wysokim poziomem wody w potoku. To jednak nie koniec zmian w tym rejonie. Do potrzeb pieszych i rowerzystów ma zostać dostosowany cały węzeł Wyścigi. Podziemne przejście dla pieszych pod ul. Puławską zyska wygodne pochylnie po obydwu stronach, pozwalające łatwo wjechać i zjechać do tunelu. Powstanie również dodatkowa rampa dla rowerów umożliwiająca wjazd na kładkę nad ul. Rzymowskiego.

Tak pod koniec zeszłego roku o planach rowerowych miasta mówił wiceprezydent Jacek Wojciechowicz:

Plany rowerowe miasta
Plany rowerowe miastaMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

jk/sk

Źródło zdjęcia głównego: zdm.waw.pl

Pozostałe wiadomości