Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Trzy stacje metra były zamknięte po wypadku

Warszawa

Zamknięta stacja CentrumArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

Kobieta wpadła pod pociąg metra na stacji Centrum. Były utrudnienia w kursowaniu podziemnej kolejki. Stacja, na której doszło do wypadku, oraz Świętokrzyska i Ratusz-Arsenał zostały zamknięte przez około dwie godziny.

Jak podawał Paweł Siedlecki z Metra Warszawskiego, wypadek miał miejsce na torach w kierunku Kabat.

- Było to zdarzenie z udziałem pasażera. Nie wiemy jeszcze, jaki jest stan poszkodowanej osoby, jest na to za wcześnie. Policja prowadzi swoje czynności - relacjonował Siedlecki. I dodał, że poszkodowana osoba została zabrana do karetki.

Michał Konopka ze straży pożarnej sprecyzował, że w zdarzeniu wzięła udział kobieta. - Została uwięziona pod pociągiem. Była przytomna, gdy wyciągali ją strażacy. Została przez nich przekazana do karetki. To była szybka akcja - opisywał.

Były utrudnienia w kursowaniu pierwszej linii. Zamknięte zostały stacje Centrum, Świętokrzyska i Ratusz-Arsenał. Uruchomiona została zastępcza linia autobusowa.

Zamknięta stacja Centrum | Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
Zamknięta stacja Centrum | Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

ab/b