Trzaskowski: staramy się znaleźć miejsce na kolejne laboratorium

TVN Warszawa | Najnowsze

Autor:
dg/b
Źródło:
PAP
Facebook/Rafał TrzaskowskiTrzaskowski: Najważniejsze są testy. Jesteśmy gotowi żeby je kupić

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapowiedział, że w Warszawie może powstać kolejne laboratorium, gdzie wykonywane będą testy na obecność koronawirusa.

Trzaskowski o inicjatywie poinformował w nagraniu opublikowanym na Facebooku. Jak zaznaczył, podobne działania podjęły władze Poznania, gdzie w ubiegłym tygodniu w miejskim szpitalu rozpoczęto wykonywanie badań na obecność koronawirusa.

"Jesteśmy gotowi kupić testy"

- My staramy się śladem Poznania znaleźć takie miejsce, w którym można by stworzyć kolejne laboratorium w Warszawie. Jesteśmy gotowi do tego, żeby jakąś liczbę testów kupić po to, żeby tych testów w Warszawie było więcej – powiedział prezydent Warszawy. Jak zaznaczył, miasto zwróciło się z tą inicjatywą również do rządu.

Trzaskowski podkreślił, że łatwiej jest jednak postawić laboratorium, niż zdobyć testy molekularne. - Na rynku pojawia się mnóstwo testów, które niestety nie dają stuprocentowej gwarancji. My chcielibyśmy kupić te testy, które są najlepsze, które odpowiadają jakością testom, które są w tej chwili przeprowadzane przez rząd – wyjaśnił.

"Istotne jest przestrzeganie procedur"

W nagraniu prezydent Warszawy zapewnił także, że przez cały czas monitorowana jest sytuacja w warszawskich szpitalach. - Reagujemy na wszystkie sygnały. Staramy się, żeby nasi lekarze, pielęgniarki, cały personel był zabezpieczony - dodał.

Jak zaznaczył, w każdym szpitalu może zdarzyć się sytuacja, że przyjdzie do niego ktoś zarażony. - Dlatego niesłychanie istotne jest przestrzeganie wszystkich procedur - stwierdził

W Polsce testy na obecność koronawirusa przeprowadza ponad 30 laboratoriów. Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia przebadano dotąd ponad 20 tysięcy próbek pod kątem wykrycia koronawirusa. 

Autor:dg/b

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: