Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ochocie i Ursynowie

Na Ochocie startują prace poprzedzające przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania Grójeckiej z Harfową i Racławicką Z kolei w weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Tramwaj typu "bufet" pojechał na Pragę. Jak wam się podoba?

TVN Warszawa


W stolicy pojawił się nowy tramwaj. Jazz Duo przez część warszawiaków nazywany jest "bufetem", ze względu na swój charakterystyczny wygląd. Do jesieni przyszłego roku ma pojawić się 50 takich składów w Warszawie.

Pierwszy tramwaj Jazz Duo pojawił się na torach Warszawy w piątek popołudniu. Pierwsi mogli go przetestować pasażerowie linii 23 z Woli na Pragę Północ. Tramwaj ten od początku budził kontrowersje ze względu na swój przód. Internauci nazwali go wcześniej już „maszkaronem”, czy „bufetem”.

- Jednym z naszych głównych priorytetów było uwzględnienie potrzeb osób z trudnościami w poruszaniu się: na wózkach, osób niewidomych bądź niedowidzących, starszych, a także tych podróżujących z dziećmi lub bagażem – możemy przeczytać na stronie Tramwajów Warszawskich.

50 "bufetów" dla Warszawy

Spore różnice są też wewnątrz tramwaju. W Jazz Duo nie ma skośnych siedzeń, wszystkie ustawione są wzdłuż ścian tyłem lub przodem do kierunku jazdy. Tramwaje te są całkowicie niskopodłogowe i w pełni klimatyzowane. Mniejsza od swingów masa pozwoli także na zmniejszenie nacisków na szyny. Tramwaje będą miały prawie 30 m długości. Odległość między drzwiami, a krawędzią peronu zostanie zmniejszona do 5 cm. Jest to też tramjwaj dwukierunkowy. Ma kabinę motorniczego na obu końcach, więc nie musi zawracać na pętli.

Stolica zamówiła łącznie 50 tramwajów typu Jazz Duo. Wszystkie mają pojawić się na torach do jesieni przyszłego roku.

Jazz w Warszawie
SISKOM

lata