Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Najnowsze

Sylwestrowy poradnik: gdzie się bawić, jak dojechać?

Najnowsze

| Time, Daily Mail, New York Post, Guardianfot. TVN Warszawa

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy informator, w którym sprawdzicie gdzie i jak dojechać w ostatni wieczór roku. Podpowiadamy miejsca, gdzie mogą się dziś bawić wszyscy, którzy nie mają jeszcze sylwestrowych planów.

Jeżeli nie zdążyliście jeszcze nic zaplanować, nie musicie się denerwować. Propozycji jest wiele. Dla tych, którym mróz nie straszny proponujemy imprezę "pod chmurką". Do wyboru są trzy imprezy: na Bemowie, Białołęce i na placu Konstytucji.

Na Bemowie nie będziemy mogli narzekać na brak dobrej muzyki. Na dziedzińcu przed ratuszem pojawią się Krzysztof Tyniec i zespół Chrząsze, który zagra najpopularniejsze przeboje Beatlesów, The Shadows i Czerwonych Gitar. Impreza zaczyna się o godzinie 22.

Dla tych, którzy wolą inne rytmy, proponujemy koncert zespołu Kombi i Sydney Polaka. Będzie można posłuchać ich w Białołęckim Ośrodku Sportu.

Największa impreza odbędzie się jednak na placu Konstytucji. Tam na scenie zobaczymy takie gwiazdy jak Doda, Maleńczuk i światową gwiazdę - duet Roxette. O północy będzie można podziwiać największy pokaz fajerwerków.

Jeżeli ktoś nie przepada za imprezami na świeżym powietrzu, może skorzystać z propozycji warszawskich teatrów. W Teatrze Syrena wystawiana będzie sztuka "Lawrence & Hollman", a po niej planowany jest bankiet i toast noworoczny.

O sylwestrze nie zapomniały też: Teatr Dramatyczny oraz Teatr Ateneum. W tym pierwszym 31 grudnia o godz. 19.00 zobaczyć będzie można "Alicję" w reż. Miśkiewicza na podstawie "Alicji w krainie czarów" oraz "Alicji po drugiej stronie lustra". Po spektaklu widzowie mogą liczyć na lampkę szampana.

Miłośnicy kina pewnie z chęcią skorzystają z oferty Kinoteki. W noc sylwestrową odbędą się tam cztery przedpremierowe pokazy filmów. O 12 można spodziewać się kieliszka szampana.

Dla amatorów domówek też mamy propozycię na spędzenie sylwestra w klubie Fonobar. "Przenieś do nas swoją lodówkę" to opcja dla tych, którzy mają własnych gości, jedzenie i alkohol, ale brakuje im miejsca na zrobienie imprezy. Na miejscu będą sztućce, talerzyki oraz możliwość podgrzania przyniesionych potraw. Wejście dla jednej osoby kosztuje 40 zł, organizatorzy zapewniają szampana, a za konsoletą grać będzie DJ Zielony. Rezerwacja biletów i stolików odbywa się telefonicznie, kontakt znajdziecie

na stronie klubu

.

Impreza imprezą, ale jak dojechać?

Z zaplanowaniem czasu w sylwestrową noc nie będzie problemu. Ale z imprezy trzeba też jakoś wrócić. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie tramwajowe i autobusowe. Metro będzie kursowało całą noc. Trzeba jednak uważać, bo zmieni się rozkład jazdy.

W związku z przygotowaniami do miejskiego sylwestra na pl. Konstytucji poważne zmiany w komunikacji pojawiły się już 29 grudnia. Na trasy objazdowe zostały skierowane linie autobusowe 101, 117, 119, 131, 159, 411, 415, 422, 501, 502, 505, 514, 515, 519, 520, 525, N25, N31, N37, N75 i N81.

Od 31 grudnia do 1 stycznia tramwaje nie pojadą ulicami Andersa i Marszałkowską na odcinku od ul. Muranowskiej do pl. Zbawiciela. W tym samym czasie metro będzie kursowało przez całą noc, co 15 minut, zostanie też wzmocnione dodatkowymi pociągami. Ale uwaga! Podziemna kolejka nie będzie zatrzymywała się na stacji Politechnika od 18.00 31 grudnia do 0.30 1 stycznia.

WIĘCEJ O ZMIANACH W ROZKŁADACH

Taksówki walczą z VAT-em

Tych, którzy wolą pojechać taksówką ostrzegamy: może nie być łatwo. Wszystko przez to, że zaraz po północy taksówkarze będą musieli przestawiać kasy w swoich samochodach na nową stawkę VAT.

aq/ec

Źródło zdjęcia głównego:  | Time, Daily Mail, New York Post, Guardian