Skończyli remont wiaduktu, Cierlicka otwarta przed terminem

Cierlicka od sierpnia była zamnkięta
Cierlicka od sierpnia była zamnkięta
Lech Marcinczak/ tvnwarszawa.pl
Lech Marcinczak/ tvnwarszawa.plCierlicka od sierpnia była zamnkięta

Wcześniej niż zapowiadano skończył się remont wiaduktu kolejowego dla pociągów dalekobieżnych w Ursusie. W nocy z piątku na sobotę kolejarze otworzyli przejazd ulicą Cierlicką pod torami. Zakończyły się też prace przy remoncie wiaduktu Słowackiego nad Trasą AK.

W Ursusie objazdów na swoje podstawowe trasy, wracają autobusy linii 177, 187, 401, 517, N35 i N85.

Pierwszy remont wiaduktu kolejowego odbył się w 2013 roku - wtedy kolejarze na dwa miesiące wyłączyli z ruchu ulicę Cierlicką. Choć przejazd ulicą miał być zamknięty do listopada, to kolejarze uwinęli się z pracami szybciej.

Cały odcinek Warszawa Zachodnia - Grodzisk Mazowiecki ma zostać przebudowany do końca 2014 roku. Prace przy wiadukcie są częścią modernizacji linii kolejowej Warszawa - Łódź na odcinku Warszawa Zachodnia - Skierniewice (Miedniewice), który ma być zakończony w połowie 2015 roku. Koszt modernizacji tego odcinka wynosi ponad miliard złotych.

Pociągi będą mogły poruszać się z prędkością 160 km/h, co pozwoli dostać się ze stolicy do Łodzi nawet w 70 minut.

Otwarcie wiaduktu

W nocy z piątku na sobotę Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła też wyremontowany wiadukt Słowackiego na Trasie AK w kierunku Marymonckiej.

Przez cały październik drogowcy nie planują w tym miejscu utrudnień. Remont wiaduktu w stronę centrum ruszy w listopadzie.

Pozostałe wiadomości