Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Sasin: projekt nie będzie w najbliższym czasie procedowany

Najnowsze

TVN24Jacek Sasin o referendum

Projekt klubu PiS o ustroju miasta stołecznego Warszawy w najbliższym czasie nie będzie procedowany w parlamencie. Najpierw odbędą się szerokie konsultacje z samorządami i mieszkańcami - poinformował w poniedziałek PAP poseł PiS Jacek Sasin.

- Chciałem wyrazić wielkie zdumienie histerią, która została rozpętana przez część samorządowców, szczególnie związanych z PO czy PSL. To dziwi. Projekt ustawy, który został złożony to pewnego rodzaju propozycja do dyskusji. Ta ustawa w najbliższym czasie nie będzie procedowana w parlamencie, została zarejestrowana jako druk poselski, ale będzie dyskutowana, poddawana szerokim konsultacjom - powiedział PAP Sasin.

"Będzie ulegał modyfikacjom"

I dodał, że nie jest w stanie przewidzieć, jak długo będą trwały niezbędne rozmowy i konsultacje. - Nie zależy nam na pośpiechu. To jest projekt wyjściowy, do dyskusji. Będzie ulegał modyfikacjom. Pewne argumenty z przestrzeni publicznej wskazują, że niektóre zapisy będą musiały być zmienione - stwierdził poseł PiS na konferencji prasowej po godz. 14.

Jak wyjaśnił w rozmowie z PAP, konsultacje będą prowadzone zarówno z samorządami, jak i bezpośrednio z mieszkańcami.

Sasin poinformował, że w środę z inicjatywy wojewody mazowieckiego odbędzie się spotkanie w Urzędzie Wojewódzkim z prezydentami, burmistrzami, wójtami i przewodniczącymi rad gmin, miast i miejscowości, które miały wejść zgodnie z projektem w skład metropolii warszawskiej.

- Będę w tym spotkaniu uczestniczył i starał się wyjaśnić wszystkie problemy - powiedział poseł PiS.

Jacek Sasin był niedawno gościem programu "Fakty po Faktach":

Jacek Sasin był gościem "Faktów po Faktach"TVN24

PAP,ran/mś