Remont Wschodniego przed Euro pochłonął 60 mln zł. Sufit do naprawy

tvnwarszawa.pl , Kontakt24Dworzec Wschodni został wyremontowany 3 lata temu

Dworzec Wschodni, w którym w sobotę zarwał się sufit, zaledwie trzy lata temu przeszedł remont za 60 mln zł. Wówczas obskurny budynek, zyskał nowoczesny standard.

O tym, że w sobotę rano oberwał się sufit poinformowali internauci Kontaktu24. Jak się okazało, zerwała się konstrukcja z karton-gipsu w części bocznej budynku. Dlaczego? To ustali specjalna komisja. Ale potrzebny też będzie remont. Wykonany zostanie w ramach gwarancji, bo dworzec był stosunkowo niedawno modernizowany. Kolejarze odmienili jego wygląd i funkcjonalność przed Euro 2012.

Szkło i granit

Dokładnie 30 maja 2012 o godz. 9 pierwsi pasażerowie weszli do nowego dworca Wschodniego. Blaszane budy, smród i zalegający od dziesięcioleci brud, zastąpiło wówczas szkło, granit i aluminium. asy przesunięto w głąb budynku, powstały nowe klatki schodowe, wymieniono m.in. instalacje grzewcze i wentylacyjne. Zamontowano nowe wyświetlacze ledowe, system megafonowy i alarmowy. Pojawiły się też nowe kioski sześć wind. Pasażerowie dostali też do dyspozycji poczekalnię dla pasażerów z biletami I klasy. Zainstalowano także kamery monitoringu.

"Przestrzeń i dużo światła"

Z nowego wyglądu dworca cieszył się m.in. Bogdan Romanowicz, syn pierwszego architekta dworca. - Odnajduję w nim to co było zawsze, czyli przestrzeń, powietrze i dużo światła. Bardzo podoba mi się pomysł podziału dziennego i nocnego dla pasażerów – mówił w 2012 roku. Wówczas remont dworca Wschodniego kosztował ok. 60 mln zł.

TAK WYGLĄDAŁO OTWARCIE DWORCA WSCHODNIEGO W MAJU 2012 ROKU:

Otworzyli Dworzec Wschodni
Otworzyli Dworzec WschodniLech Marcinczak /tvnwarszawa.pl

ran

Źródło zdjęcia głównego: tvnwarszawa.pl , Kontakt24

Pozostałe wiadomości