Problemy z wodą w Pruszkowie i okolicach. Kolejki do beczkowozu MPWiK

Kolejki do beczkowozów w Ursusie
Kolejki do beczkowozów w Ursusie
Krzysztof Zacharuk/Twitter
Kolejki do beczkowozów w UrsusieKrzysztof Zacharuk/Twitter

Przy beczkowozie w Ursusie gromadziły się kolejki mieszkańców, którzy nie mieli dostępu do wody w związku z pracami wodociągowców.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji pracowało przy montażu punktów pomiarowych sieci w Alejach Jerozolimskich. Roboty były już przekładane kilkukrotnie, między innymi ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe. Jak ostrzegali wodociągowcy, na terenie Włoch i Ursusa, Michałowic, Reguł oraz miast - Pruszkowa i Piastowa - może nastąpić spadek ciśnienia wody lub całkowity jej brak.

Odpowiedzią miały być beczkowozy, ale tutaj pojawił się problem.

"Pójdą spać bez mycia zębów"

"Niebawem beczkowóz będzie pusty i ci, którzy nie załapią się na ostatnie krople wody, pójdą spać bez mycia zębów" - napisał jeszcze we wtorek w nocy na Twitterze Krzysztof.

I pokazał na filmie kolejkę chętnych przy ulicy Chełmońskiego. Jak twierdził, na miejscu stawiło się ponad sto osób z wiadrami i baniakami, a na swoją kolej trzeba czekać około 35 minut.

Zdaniem internauty sytuacja nie poprawiła się w środę. "Kolejny dzień bez wody dla kilkudziesięciu tysięcy mieszkańców stolicy. Od rana duży ruch przy beczkowozach, których jest mniej niż wczoraj. Te, które przyjeżdżają, są natychmiast opróżniane" - relacjonował mężczyzna.

O sytuację z beczkowozami zapytaliśmy MPWiK. Jak przekazała nam Marta Pytkowska z biura prasowego spółki, beczkowozy ustawiono w 16 lokalizacjach. "Woda jest na bieżąco uzupełniana po otrzymaniu informacji o jej wyczerpaniu. Do dyspozycji mieszkańców oddaliśmy także trzy dodatkowe beczkowozy mobilne, które są kierowane w różne punkty miasta. Zgłoszenia o braku wody w beczkowozie lub konieczności podstawienia beczkowozu mobilnego, mieszkańcy mogą kierować pod bezpłatny czynny całą dobę numer 994" - pisała w mailu przesłanym do naszej redakcji.

Dodała też, że na terenie Pruszkowa woda dystrybuowana jest też w litrowych woreczkach. "Od 6 sierpnia do 7 sierpnia do godziny 14:00 łącznie wydano 4500 woreczków. Kolejnych 1500 sztuk zostanie dziś dostarczone do wybranych punktów na terenie Ursusa oraz Włoch" - zaznaczyła.

Punkty poboru wody

Jeszcze przed rozpoczęciem planowanych prac MPWiK informowało o podstawieniu beczkowozów w następujących lokalizacjach:

Pruszków

ul. Emancypantek róg Lalki

ul. Plantowa róg Zgody

ul. Antka róg Placówki

ul. Sienkiewicza 1D

ul. Bolesława Prusa 35

Piastów

ul. Łukasińskiego (przy AWAKU os. Ogińskiego)

ul. Piłsudskiego 56

Gmina Michałowice

ul. Szkolna 15 (przy szkole)

ul. Mickiewicza pomiędzy ul. Spacerową a 11 Listopada

Reguły

ul. Wiejska róg ul. Krótkiej

Opacz Kolonia

ul. Centralna przy WKD

Ursus

ul. Skoroszewska przy ul. Chełmońskiego

ul. Wojciechowskiego 37

ul. Magnacka 3

ul. Ryżowa 48

ul. Warszawska 59

Przeprosiny dla mieszkańców

MPWiK w przesłanym do nas komunikacie przeprosiło mieszkańców za utrudnienia i zapewniło, że uciążliwość związane z pracami postara się zredukować do minimum.

"W tym celu prace są prowadzone non stop, a o ich postępach na bieżąco informujemy za pośrednictwem naszego kanału społecznościowego. Pragniemy jednocześnie podkreślić, że prace te kilkukrotnie przekładaliśmy, między innymi z uwagi na wysokie temperatury powietrza. Sierpień to okres urlopowy, kiedy wielu mieszkańców decyduje się na spędzenie wolnego czasu poza swoim miejscem zamieszkania. Co istotne, w tym terminie pozostaje zamkniętych wiele szkół i przedszkoli" - podkreślili w komunikacie wodociągowcy.

Jak przekonuje MPWiK, prace przy sieci wodociągowej poprawią jej wydajność i niezawodność. "Montaż i uruchomienie dodatkowych punktów opomiarowania pozwoli kontrolować zużycie wody oraz, szybciej niż dotychczas, lokalizować wycieki i awarie" - czytamy w komunikacie przedsiębiorstwa.

Utrudnienia miały potrwać do godziny 22 w środę. O tej porze MPWiK opublikowało na Facebooku komunikat o zakończeniu prac. Pod postem pojawiło się ponad 100 komentarzy. Wielu mieszkańców pisało, że wody jeszcze nie ma, albo ciśnienie jest bardzo słabe. Narzekali też, że woda jest brudna - zabarwiona na żółto lub brązowo. - Po zakończeniu prac otrzymywaliśmy jeszcze sygnały, że nie u wszystkich było odpowiednie ciśnienie. Nasze służby były cały czas w terenie, a mieszkańcy tych budynków zostali poinformowani, że w tej sytuacji problem leżał już po stronie wadliwie działającej instalacji wewnętrznej - mówiła Pytkowska w czwartek rano. Jak dodała, usunięcie tych niedogodności leżało już po stronie zarządców budynków.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy o konferencji stołecznych wodociągowców:

ab/ran

[object Object]
Wiceprezydent o inwestycjach w wodociągachMateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl
wideo 2/4
Pozostałe wiadomości

Sąd Okręgowy w Warszawie rozpatrzył sprawę aktora Piotra Zelta, który został oskarżony o to, że zniesławił i znieważył byłą rzeczniczkę Straży Granicznej we wpisie na Facebooku. Sprawa musi wrócić do pierwszej instancji.

Zwrot w sprawie sądowej znanego aktora

Zwrot w sprawie sądowej znanego aktora

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala po wypadku pod Sochaczewem. Zderzyły się tam trzy samochody: dwa osobowe i tir.

Wypadek pod Sochaczewem. Trzy auta rozbite, ranni kierowcy

Wypadek pod Sochaczewem. Trzy auta rozbite, ranni kierowcy

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Rok przed inauguracją najważniejszego turnieju pianistycznego na świecie będzie można kupić bilety na wszystkie przesłuchania konkursowe. Bilety, tym razem, będą dostępne nie tylko online.

Zmiana zasad sprzedaży biletów na Konkurs Chopinowski

Zmiana zasad sprzedaży biletów na Konkurs Chopinowski

Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl

Ulica Puławska w kierunku Ursynowa zyska nowy asfalt. Prace będą prowadzone w weekend. W poniedziałek ulica będzie przejezdna na całej szerokości. A już w sobotę zostanie otwarte dla kierowców skrzyżowanie Sobieskiego z Dolną.

W poniedziałek udrożnią Puławską. W sobotę otworzą newralgiczne skrzyżowanie

W poniedziałek udrożnią Puławską. W sobotę otworzą newralgiczne skrzyżowanie

Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl

W piątek rano na Saskiej Kępie w odstępie 15 minut doszło do dwóch pożarów: jeden na ulicy Londyńskiej, drugi na Międzynarodowej. W ich wyniku uszkodzonych zostało łącznie pięć samochodów. Policja wyjaśnia, czy doszło do podpalania i czy stoi za nim ta sama osoba.

Dwa pożary w ciągu 15 minut, pięć aut zostało uszkodzonych

Dwa pożary w ciągu 15 minut, pięć aut zostało uszkodzonych

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W mediach społecznościowych opublikowano nagranie, na którym kierowca pędzi blisko 300 kilometrów na godzinę. Na naklejce przedniej szyby da się odczytać numer rejestracyjny, a ze względu na charakterystyczną kładkę dla pieszych, można rozpoznać także miejsce szaleńczego rajdu. Nagranie analizują policjanci.

Na liczniku 290 kilometrów na godzinę. Policja szuka kierowcy z nagrania

Na liczniku 290 kilometrów na godzinę. Policja szuka kierowcy z nagrania

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W Nowym Dworze Mazowieckim zderzyły się autobus i auto osobowe. Pierwszy z pojazdów przeciął barierki i wylądował w zaroślach. Podróżowały nim 33 osoby. Jedna trafiła do szpitala.

Po zderzeniu z autem autobus wjechał w zarośla. Podróżowały nim 33 osoby

Po zderzeniu z autem autobus wjechał w zarośla. Podróżowały nim 33 osoby

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Pod Płockiem dachowało auto osobowe, jego kierowca nie przeżył wypadku. Na czas działań policji, wyjaśniającej okoliczności zdarzenia, lokalna droga jest zablokowana.

"Zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Zginął na miejscu"

"Zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Zginął na miejscu"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W piątek wieczorem rowerzyści opanują cztery dzielnice Warszawy: Śródmieście, Ochotę, Pragę Południe oraz Żoliborz. Warszawska Masa Krytyczna wyruszy z placu Zamkowego. Trasa liczy 22 kilometry.

Wieczorem Masa Krytyczna. Rondo Dmowskiego rowerzyści objadą aż cztery razy

Wieczorem Masa Krytyczna. Rondo Dmowskiego rowerzyści objadą aż cztery razy

Źródło:
PAP

Do końca października tramwaje nie będą jeździły ulicą Jagiellońską między rondem Starzyńskiego a pętlą na Żeraniu. Powodem jest budowa dojazdu do powstającego w okolicy osiedla. Uruchomiona zostanie komunikacja zastępcza.

Deweloper buduje osiedle. Jagiellońska miesiąc bez tramwajów

Deweloper buduje osiedle. Jagiellońska miesiąc bez tramwajów

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W niedzielę, 29 września, odbędzie się 46. Nationale Nederlanden Maraton Warszawski. Trasa prowadzi przez siedem dzielnic. - Jest naprawdę ciekawa. To jedyna okazja, żeby obejrzeć miasto ze środka ulicy - zauważa Adam Kszczot, medalista mistrzostw świata i Europy, który jest ambasadorem imprezy.

"Maraton gwarantuje pełen przekrój emocji". Pobiegną przez siedem dzielnic

"Maraton gwarantuje pełen przekrój emocji". Pobiegną przez siedem dzielnic

Źródło:
PAP

Podróżujący przez Rembertów 23-latka został zatrzymany do policyjnej kontroli, ponieważ w obszarze zabudowanym jechał ponad 100 kilometrów na godzinę. W dodatku, jak podała policja, w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę.

Ponad setka na liczniku w terenie zabudowanym. Kierowca z sądowym zakazem

Ponad setka na liczniku w terenie zabudowanym. Kierowca z sądowym zakazem

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W Nowym Dworze Mazowieckim zderzyły się motocykl oraz dwa samochody osobowe. Kierowca jednośladu nie przeżył wypadku. Jedna osoba trafiła do szpitala. Na miejscu pracowały służby.

Zderzenie trzech pojazdów, motocyklista nie żyje

Zderzenie trzech pojazdów, motocyklista nie żyje

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Prace budowlane w Muzeum Sztuki Nowoczesnej dobiegają końca. - Jest szansa na to, że wpisze się na stałe w krajobraz Warszawy jako jeden z najważniejszych jej symboli - powiedział w czwartek prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Otwarcie MSN planowane jest na październik.

W środku wielka sztuka, gołębie przegoni sokół. Nowe muzeum prawie gotowe

W środku wielka sztuka, gołębie przegoni sokół. Nowe muzeum prawie gotowe

Źródło:
PAP

Samolot z prezydentem Andrzejem Dudą wracający z Nowego Jorku nie mógł wylądować za pierwszym podejściem na Lotnisku Chopina w Warszawie. Jak udało nam się ustalić, podczas lądowania innej maszyny doszło do zderzenia na pasie z ptakiem. Konieczna była interwencja lotniskowego sokolnika, którego pojazd na krótki czas zablokował jedyną dostępną drogę startową.

Sokolnik na pasie, samolot z prezydentem nie mógł wylądować za pierwszym podejściem

Sokolnik na pasie, samolot z prezydentem nie mógł wylądować za pierwszym podejściem

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Kontroler ruchu lotniczego wydał zgodę na zajęcie pasa i start samolotu egipskiego przewoźnika. Chwilę później zgodę cofnął, samolot jednak stanął na pasie. W tym czasie do lądowania podchodziła inna maszyna, której pilot, aby uniknąć kolizji, na wysokości zaledwie 280 metrów musiał przerwać podejście w końcowej fazie lądowania. Z powodu wyłączenia jednego z pasów na Okęciu do podobnych sytuacji w ciągu ostatnich kilku dni dochodziło kilkukrotnie.

Za ciasno na pasie startowym, piloci musieli przerywać lądowania

Za ciasno na pasie startowym, piloci musieli przerywać lądowania

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W czwartek po południu wyłączono z użytkowania trzy stacje pierwszej linii metra: Dworzec Gdański, Ratusz-Arsenał, Świętokrzyska. Powodem był wypadek, do którego doszło na tej pierwszej. Kobieta w ciąży przez przypadek ześlizgnęła się z peronu i spadła pod nadjeżdżający pociąg. Z pomocą poszkodowanej ruszyli świadkowie.

Kobieta w zaawansowanej ciąży ześlizgnęła się z peronu i wpadła na torowisko metra

Kobieta w zaawansowanej ciąży ześlizgnęła się z peronu i wpadła na torowisko metra

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Komenda Stołeczna Policji odniosła się do kwestii nielegalnych wyścigów organizowanych na ulicach Warszawy i ościennych powiatach. Wskazała na trudności związane ze zwalczaniem tego zjawiska. Funkcjonariusze zapewniają też, że nie bagatelizują problemu.

Blokują ulice, "kręcą bączki", ścigają się. Policja: zwalczenie  nielegalnych wyścigów jest trudne

Blokują ulice, "kręcą bączki", ścigają się. Policja: zwalczenie nielegalnych wyścigów jest trudne

Źródło:
tvnwarszawa.pl

- Potrzebujemy obiektywnego i racjonalnego spojrzenia na gospodarkę finansową. Potrzebujemy osób, które mniej przywykły do wydawania tak dużych sum pieniędzy - mówiła w czwartek ministra kultury Hanna Wróblewska, tłumacząc przyczyny zwolnienia dyrektora Muzeum Historii Polski Roberta Kostry. Na jego stanowisko powołała dr. hab. Marcina Napiórkowskiego. Nowy dyrektor wyraził nadzieję, że wystawę stałą muzeum otworzy ze swoim poprzednikiem.

"Potrzebujemy osób, które mniej przywykły do wydawania tak dużych sum pieniędzy"

"Potrzebujemy osób, które mniej przywykły do wydawania tak dużych sum pieniędzy"

Źródło:
PAP

Warszawski Uniwersytet Medyczny ma nowego rektora. Został nim prof. Rafał Krenke. Jest ordynatorem i kierownikiem Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych, Pneumonologii i Alergologii Wydziału Lekarskiego WUM. Wcześniejsze wybory rektora zakończyły się nieporozumieniami i w efekcie fiaskiem.

Koniec zamieszania na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Jest nowy rektor

Koniec zamieszania na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Jest nowy rektor

Źródło:
PAP

W czwartek rano w bloku na warszawskim Ursynowie wybuchł pożar. Spłonęło mieszkanie znajdujące się na siódmym piętrze. Jedna osoba nie żyje.

Tragiczny pożar mieszkania, jedna osoba nie żyje

Tragiczny pożar mieszkania, jedna osoba nie żyje

Źródło:
tvnwarszawa.pl