Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Najnowsze

Powstaną trzy boiska i cztery korty. Jest wykonawca nowego Hutnika

Najnowsze


Przetarg na modernizację Hutnika został rozstrzygnięty. Jak zapowiada burmistrz Bielan, wkrótce zostanie podpisana umowa z wykonawcą. Nowoczesna baza treningowa będzie kosztowała 42 miliony złotych.

O wyłonieniu zwycięzcy przetargu poinformował w piątek burmistrz Bielan Grzegorz Pietruczuk. Jak napisał na Facebooku, za prace budowlane przy modernizacji ośrodka sportowego odpowiedzialne będzie konsorcjum firm Interhall i Gardenia Sport.

Pietruczuk zaznacza, że oferta zaproponowana przez konsorcjum została wyceniona na niecałe 42 miliony złotych.

Do trzech razy sztuka

To trzecie podejście do rewitalizacji Hutnika. Poprzednie dwa przetargi zostały unieważnione, bo oferty znacznie przekroczyły budżet. Urzędnicy ze Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa założyli, że 15,3 miliona złotych wystarczy na budowę boisk piłkarskich i kortów tenisowych przy Marymonckiej 42. Tymczasem oferty opiewały na 35-45 milionów złotych.

Kosztorys trzeba było skorygować. Po wielu tygodniach rozmów Rada Warszawy zgodziła się na wygospodarowanie dodatkowych środków na planowaną inwestycję. Budżet został podniesiony z 16 na 48 milionów.

Trzy boiska, korty i zaplecze sportowe

Plany modernizacji kompleksu sportowego są imponujące. Mają powstać trzy pełnowymiarowe boiska piłkarskie, cztery korty tenisowe, zaplecze i zagospodarowanie terenu.Budowa ośrodka Hutnika zakłada stworzenie całorocznej bazy treningowej dla piłkarzy z możliwością organizowania meczów piłkarskich do III ligi włącznie.

Jedno z boisk z nawierzchnią z trawy naturalnej będzie posiadało system nawadniania oraz podgrzewania płyty. Zostaną wybudowane zadaszone trybuny i zainstalowane oświetlenie oraz nagłośnienie.

Dwa pozostałe boiska treningowe z nawierzchnią z trawy syntetycznej zostaną wyposażone w system drenażu, a także oświetlenie. Oba obiekty wyposażone zostaną również w przenośne trybuny.

By usprawnić wjazd do ośrodka Hutnika, planowana jest też przebudowa ulicy Marymonckiej.

Nieudane przetargi

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy o wcześniejszych, nieudanych podejściach do budowy Hutnika Warszawa.

Pierwszy przetarg nie udał się, bo ceny zaproponowane przez wykonawców znacznie przekraczały kwotę przeznaczoną na ten cel.

- Zgłosiły się dwie firmy. Najtańsza oferta wynosiła niecałe 40 miliony, a my na ten cel przeznaczyliśmy około 15 milionów złotych - wyjaśniał wówczas przyczyny unieważnienia przetargu Karol Adamaszek, rzecznik Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa.

Miasto ogłosiło zatem nowy przetarg na 4 lutego. I to postępowanie skończyło się porażką.

Do powtórzonego przetargu stanęły cztery firmy: Przemysłówka, Moris Polska, konsorcjum Stadion Pro i Texxon Company Limited oraz Tamex. Najtańsza oferta opiewała na blisko 35 milionów złotych, najdroższa trzykrotnie przewyższyła zaplanowany budżet i wyniosła aż 45,6 miliona złotych.

Nasz reporter był na stadionie Hutnika w lutym tego roku:

Hutnik ma przejść zmianyLech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

kk/r

Źródło zdjęcia głównego: Urząd Miasta