Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

ZMID: w piątek otworzymy wiadukt na Postępu

Warszawa | Najnowsze

Autor:
kz
Źródło:
PAP
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plWiadukt na Postępu gotowy, ale wciąż bez pozwoleń

Wiadukt w ulicy Postępu nad Marynarską zostanie otworzony w piątek - poinformowała we wtorek Małgorzata Gajewska z Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

O problemach z otwarciem wiaduktu informowaliśmy już na tvnwarszawa.pl. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych na początku sierpnia złożył do WINB-u wniosek o wydanie pozwolenia na użytkowanie wiaduktu na ulicy Postępu. W odpowiedzi otrzymał pismo, że ze względu na natłok obowiązków i duży stopień skomplikowania tej sprawy, WINB przekłada termin jej rozpatrzenia.

We wtorek Małgorzata Gajewska z Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych podała, że odpowiedź przyszła. Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego wydał pozwolenie na użytkowanie wiaduktu.

- Otwarcie ma nastąpić w najbliższy piątek - podała, nie wskazując jeszcze godziny.

Remont ciągnie się od lat

Na zakończenie tego remontu mieszkańcy Służewca i pracownicy biurowego zagłębia czekają już od roku. Pierwotnie Marynarska miała być gotowa w lipcu 2018 roku. Wiosną ratusz deklarował, że w kwietniu obie jezdnie remontowanej ulicy zostaną udostępnione kierowcom. Jak przekazała nam Agata Choińska ze ZMID, z kontraktu wynikało, że wykonawca miał czas do 31 maja na zakończenie całej inwestycji.

- Nie wywiązał się z terminu i za każdy dzień opóźnienia jest 25 tysięcy złotych kary - mówiła.

Przebudowa dotyczy odcinka od Rzymowskiego do węzła Marynarska (S79), prace trwają od blisko trzech lat. Najpierw drogowcy nie mogli wejść na teren w pobliżu węzła z drogą ekspresową S79. Działki trzeba było przejąć od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Z kolei w miejscu torowiska problemy sprawiała magistrala cieplna . Trzeba było położyć nowe rury. Gdy to się udało, prace przy pętli tramwajowej trzeba było odłożyć do maja 2018 roku ze względu na sezon grzewczy.

Źródło: PAP

kz