Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

ZMID: w piątek otworzymy wiadukt na Postępu

TVN Warszawa | Najnowsze

Autor:
kz
Źródło:
PAP
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plWiadukt na Postępu gotowy, ale wciąż bez pozwoleń

Wiadukt w ulicy Postępu nad Marynarską zostanie otworzony w piątek - poinformowała we wtorek Małgorzata Gajewska z Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

O problemach z otwarciem wiaduktu informowaliśmy już na tvnwarszawa.pl. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych na początku sierpnia złożył do WINB-u wniosek o wydanie pozwolenia na użytkowanie wiaduktu na ulicy Postępu. W odpowiedzi otrzymał pismo, że ze względu na natłok obowiązków i duży stopień skomplikowania tej sprawy, WINB przekłada termin jej rozpatrzenia.

We wtorek Małgorzata Gajewska z Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych podała, że odpowiedź przyszła. Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego wydał pozwolenie na użytkowanie wiaduktu.

- Otwarcie ma nastąpić w najbliższy piątek - podała, nie wskazując jeszcze godziny.

Remont ciągnie się od lat

Na zakończenie tego remontu mieszkańcy Służewca i pracownicy biurowego zagłębia czekają już od roku. Pierwotnie Marynarska miała być gotowa w lipcu 2018 roku. Wiosną ratusz deklarował, że w kwietniu obie jezdnie remontowanej ulicy zostaną udostępnione kierowcom. Jak przekazała nam Agata Choińska ze ZMID, z kontraktu wynikało, że wykonawca miał czas do 31 maja na zakończenie całej inwestycji.

- Nie wywiązał się z terminu i za każdy dzień opóźnienia jest 25 tysięcy złotych kary - mówiła.

Przebudowa dotyczy odcinka od Rzymowskiego do węzła Marynarska (S79), prace trwają od blisko trzech lat. Najpierw drogowcy nie mogli wejść na teren w pobliżu węzła z drogą ekspresową S79. Działki trzeba było przejąć od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Z kolei w miejscu torowiska problemy sprawiała magistrala cieplna . Trzeba było położyć nowe rury. Gdy to się udało, prace przy pętli tramwajowej trzeba było odłożyć do maja 2018 roku ze względu na sezon grzewczy.

Źródło: PAP

kz