Połamane drzewa, konary na jezdniach. Straty po wichurze

Najnowsze

ZOMPołamane drzewa

Silny wiatr powalił kilkanaście drzew na terenach, za które odpowiada Zarząd Oczyszczania Miasta. W weekend usuwano też z jezdni połamane konary.

Powalone drzewa, połamane gałęzie - to skutki wichur, które przeszły przez Warszawę w ostatni weekend.

5 drzew w parku

Zarząd Oczyszczania Miasta odnotował 16 powalonych drzew. Wśród nich były te, które rosły przy al. Armii Ludowej, ul. Wioślarskiej, Paryskiej i Conrada. "Zniszczenia odnotowaliśmy również w parku Skaryszewskim, gdzie złamanych zostało 5 drzew, a wśród nich świerki, klony i wierzbę, a w parku Fosa i Stoki Cytadeli - dwa klony i ałycza. Interwencyjne Pogotowie Oczyszczania usuwało w weekend zalegające na jezdniach obłamane konary" – informuje Zofia Kłyk, rzeczniczka ZOM. I przypomina, że na poniedziałek synoptycy wciąż zapowiadają silny wiatr. Przewidywana prędkość podmuchów ma wynieść w porywach do 50-55 km/h, w kolejnych dniach wiatr ma się uspokoić.

Zerwany dach

Straty nie dotyczyły tylko drzew. Jak już pisaliśmy, w weekend 200 metrów kwadratowych dachu zerwał w nocy wiatr z gmachu Hipoteki przy al. Solidarności. Spadająca blacha uszkodziła sieć trakcyjną.

ran

Wiatr zerwał dach z sąduArtur Węgrzynowicz /tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: ZOM