Pojechał pod prąd, w korku stali też policjanci

Autor:
mg/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Policja zatrzymała kierowcę BMW który próbował ominąć korek
Policja zatrzymała kierowcę BMW który próbował ominąć korek
KPP Piaseczno
KPP PiasecznoPolicja zatrzymała kierowcę BMW który próbował ominąć korek

Niecierpliwym kierującym okazał 45-latek. Jego "przepis" na korek był prosty. Jak podaje policja, kierowca bmw ominął wszystkie samochody, a na rondzie pojechał pod prąd. W tym samym korku stali funkcjonariusze z Piaseczna.

Policjanci z Piaseczna zatrzymali kierowcę bmw, który korek do ronda przy ulicy Postępu postanowił ominąć przeciwległym pasem. - Mężczyzna był wyraźnie zniecierpliwiony zatorem, który utworzył się na drodze dojazdowej do skrzyżowania o ruchu okrężnym przy ulicy Postępu. Postanowił ominąć korek i ruszył, omijając wszystkie pojazdy, a następnie na rondzie pojechał pod prąd - opisuje w komunikacie Magdalena Gąsowska z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.

Dostał mandat

Okazało się, że w tym samym korku, który kierowca bmw próbował ominąć, w nieoznakowanym radiowozie stali także policjanci, a ich kamera zarejestrowała jazdę mężczyzny. Policjanci używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych ruszyli za kierującym bmw i zatrzymali go do kontroli. Jak podaje policja 45-latek nie potrafił w żaden sposób wyjaśnić, dlaczego postanowił naruszyć obowiązujące przepisy. Spotkanie ze stróżami prawa zakończył mandatem oraz punktami karnymi.

- Zatory drogowe zwane przez kierujących korkami bywają frustrujące, jednakże nie może być to powód do łamania przepisów i stwarzania zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego - apelują funkcjonariusze.

Autor:mg/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPP Piaseczno

Pozostałe wiadomości