Park fontann: sanki zamiast pokazów

Najnowsze

fot

Multimedialne fontanny "zapadły w sen" jesienno-zimowy. Czy to oznacza, że na terenie skweru I Dywizji Pancernej nic nie będzie się działo, gdy temperatura znacznie spadnie? Okazuje się, że na dodatkowe atrakcje trzeba będzie jeszcze poczekać.

O to, co może się dziać na Podzamczu zimą zapytaliśmy dyrektor Zarządu Terenów Publicznych, która sprawuje pieczę nad fontannami.

Na razie warszawiacy muszą wykazać się własną inicjatywą. - W okresie zimowym teren Podzamcza to przede wszystkim miejsce, gdzie dzieci korzystają z górki saneczkowej - przypomina Renata Kaznowska, dyrektor ZTP. - Tak też niewątpliwie będzie w tym roku, przy sprzyjających warunkach pogodowych - dodaje.

Dekoracja...

Niska temperatura nie służy skomplikowanej maszynerii, dzięki której wiosną i latem odbywały się multimedialne pokazy fontann. Urządzenia wyłączono na okres zimowo-jesienny, a woda została spuszczona.

TAK WYGLĄDAŁ OSTATNI POKAZ W TYM ROKU

fot

Urzędnicy zastanawiają się jednak nad możliwościami ożywienia Parku Fontann jesienią i zimą, ale za rok. - Nosimy się z zamiarem, jeśli pozwolą nam na to środki finansowe, budowy na okres świąteczny, dekoracji w postaci fontanny świetlnej, w obrysie dużej niecki fontanny - dodaje Kaznowska. Jak mówi, ZTP liczy na wsparcie sponsorów.

... i kawiarnia

Jest również szansa, że w Parku Fontann będzie kawiarnia - miałaby działać również jesienią i zimą. - W związku z licznymi sugestiami dziennikarzy i mieszkańców złożyliśmy wniosek do Wydziału Architektury o decyzję o warunkach zabudowy w sprawie możliwości budowy lekkiej kawiarni w części parkowej, która byłaby świetnym uzupełnieniem funkcji dla parku – wyjaśnia Kaznowska. - Zależy nam na tym, żeby była tam również toaleta publiczna - dodaje.

Multimedialne fontanny wrócą wiosną przyszłego roku z pokazami poświęconymi Euro 2012 - na razie urzędnicy pracują nad repertuarem. W tym roku pokazy obejrzało blisko pół miliona osób.

Jak można ożywić Park Fontann jesienią i zimą? Czekamy na Wasze propozycje na forum i pod adresem warszawa@tvn.pl.

ran//par