Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

Maraton i Półmaraton Warszawski startują w ostatni weekend września. Po raz pierwszy trasy obu biegów zostaną połączone, a na stołecznych ulicach pojawi się około 10 tysięcy biegaczy. Do rywalizacji staną także uczestnicy Mistrzostw Świata Głuchych w Maratonie. Trasa królewskiego dystansu będzie prowadziła przez Śródmieście, Mokotów, Pragę, Żoliborz i Bielany. W planach są też biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz New Balance Bieg na Piątkę.

Najnowsze

Ostatnie "parówki" znikną do końca roku

Najnowsze


Tylko 10 składów typu 13N jeździ wciąż po stołecznych szynach. Do końca roku mają zniknąć, ale na razie nie wiadomo, jakie czeka je pożegnanie – informuje Rynek Kolejowy.

- Według stanu na dzień 30 listopada jest jeszcze 10 składów dwuwagonowych typu 13N - mówi dziennikarzom RK Michał Powałka, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich. - Na pewno do końca roku wycofamy z ruchu wszystkie tramwaje typu 13N - dodaje.

Siedem pamiątek

Tramwaje służą warszawiakom od ponad półwieku. Czy czeka je uroczyste pożegnanie? - Tak jak w przypadku innych tego typu wydarzeń, np. włączenia do eksploatacji pierwszego tramwaju typu 120Na, nasza spółka poinformuje o tym wydarzeniu z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym - zapewnia Powałka.

I zaznacza, że przynajmniej siedem wagonów Tramwaje Warszawskie zachowają dla celów historycznych.

Jak przypomina Rynek Kolejowy, pierwszy tramwaj zwany „parówką”, a dokładnie jeden wagon, trafił do Warszawy w 1959 roku. I nadal wozi pasażerów, jako drugi w składzie. Do 1969 stolicy dostarczono 838 wagony. Teraz zastępują je swingi.

PRZECZYTAJ ARYTKUŁ: DOKĄD ODCHODZĄ TRAMWAJE

A TAK WYGLĄDA NOWY DWUKIERUNKOWY SWING, KTÓRY WOZI PASAŻERÓW:

Dwukierunkowy tramwaj już wozi pasażerówTomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tramwaje Warszawskie