Nowolazurowa łapie kolejne opóźnienie

Inwestycja nie jest w pełni gotowa
Inwestycja nie jest w pełni gotowa
Marcin Gula / tvnwarszawa.pl
Marcin Gula / tvnwarszawa.plInwestycja nie jest w pełni gotowa

Drogowcy nie otworzą w sierpniu kolejnego odcinka ul. Nowolazurowej. Nie podają też nowego terminu zakończenia prac. Zapewniają tylko, że będzie to jeszcze w tym roku.

Na ul. Nowolazurową między Al. Jerozolimskimi a ul. Chrościckiego kierowcy mieli wjechać już w grudniu zeszłego roku. Drogowcom udało się otworzyć tylko część drogi, a i to dwa miesiące później, niż planowali.

W lutym Małgorzata Gajewska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych zapewniała, że kolejny fragment - od ul. Traktorzystów do ul. Chrościckiego - zostanie otwarty w sierpniu tego roku.

Jak tłumaczyła, na opóźnienie wpłynęła zmieniona tam technologia budowy tunelu pod linią kolejową. - Trzeba było wybudować wannę szczelną, która zapobiega dostawaniu się wód gruntowych - wyjaśniała.

Zmiana projektu i pół roku opóźnienia

Teraz okazuje się, że i tego terminu nie uda się dotrzymać. - Przy skrzyżowaniu z ul. Chrościckiego natrafiliśmy pod ziemią na elementy należące do sąsiadującej inwestycji. Musieliśmy zmienić projekt, co wpłynęło na zmianę terminu - informuje Agata Choińska z biura prasowego ZMID.

Drogowcy nie podają jednak konkretnego terminu, ale twierdzą, że prace w tym miejscu zakończą się w tym roku.

Także do końca roku gotowy ma być odcinek od Al. Jerozolimskich do ul. Ryżowej, za który odpowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Ten fragment jest częścią węzła Salomea.

Zamknięte skrzyżowanie

Za to jeszcze w sierpniu ma zostać otwarte skrzyżowanie ul. Nowolazurowej z ul. Poczty Gdańskiej, które, jak piszą mieszkańcy, jest gotowe od kilku tygodni.

- Poza główną jezdnią cały czas toczyły się tam prace. Chodzi o budowę ścieżek rowerowych, sygnalizacji świetlnej. Wybudowaliśmy także fragment ulicy - tłumaczy Choińska. - W lipcu uruchomiona została procedura związana z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Trwa uzupełnianie dokumentów. Mamy nadzieję, że w sierpniu skrzyżowanie zostanie otwarte - dodaje.

Ogłoszenie przetargu na dniach

Po zakończeniu I etapu prac ulica Nowolazurowa ma połączyć Chrościckiego z Połczyńską, gdzie powstać ma nowy wiaduktu nad torami kolejowymi i dwupoziomowe skrzyżowania. Dziś trudno określić, kiedy to się stanie. Drogowcy dopiero przygotowują się do ogłoszenia przetargu. – Chcemy, aby prace przy budowie odcinka do ul. Połczyńskiej rozpoczęły się jeszcze w tym roku. Mamy na to pieniądze, będziemy ogłaszać przetarg – zapewnia ZMID.

II etap obejmie poszerzenie odcinka Lazurowej od Szeligowskiej do trasy S8 wraz z budową dwupoziomowego skrzyżowania z Górczewską. Termin zakończenia prac nie jest znany.

Ul. Nowolazurowa- I etapTVN24

Tak wsuwali tunel.

Tunel już w nasypie
Tunel już w nasypieTVN 24

su/par/b

Pozostałe wiadomości