Najnowsze

"Nie będę w grudniu kandydowała do zarządu Platformy. Oddaję pałeczkę"

Najnowsze

[object Object]
"To będzie moja ostatnia kadencja"TVN24
wideo 2/5

- To będzie moja ostatnia kadencja, młodsi powinni wejść do partii. Musi być jakaś zmiana pokoleniowa, przynajmniej częściowa - zapowiedziała w "Faktach po Faktach" w TVN24 prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

- Ćwierć wieku pracuję dla wolnej Polski, służę ludziom, niezależnie, czy ktoś w to wierzy, czy nie. Nie będę w grudniu kandydowała do zarządu Platformy, mam nadzieję, że przejmie to miejsce ktoś w wieku 40 lat - powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz w "Faktach po Faktach".

Prezydent stolicy zastrzegła, że pozostanie w partii, ale nie na eksponowanym stanowisku. - Nie planuję bycia w zarządzie, bo funkcja służyła mi przede wszystkim do funkcji prezydenta Warszawy - dodała.

Gronkiewicz-Waltz przekonywała, że nie jest to skutek presji partyjnych kolegów, bo - choć wczoraj po raz pierwszy ją odczuła - decyzję powzięła wcześniej.

Prezydent Warszawy zapewniała, że "służy ludziom, nie dba o władzę" i chciałaby "oddać pałeczkę" komuś młodszemu. Sama zamierza skupić się na pracy akademickiej. - Przede wszystkim jestem profesorem prawa i będę ten zawód wykonywała do 70. roku życia, chyba, że macki PiS-u i tam do mnie dorwą - zastrzegła.

"Nieobecni nie mają racji"

Problemy Gronkiewicz-Waltz mają związek z pracami komisji weryfikacyjnej Patryka Jakiego. Prezydent Warszawy wzywana jest regularnie na jej posiedzenia, ale nie stawia się na nie. Da się odczuć, ze nawet jej macierzysta partia ma z tym coraz większy kłopot.

- Nieobecni nie mają racji - powiedział w czwartek Grzegorz Schetyna. - Źle byłoby, gdyby dalej budowane było wrażenie, że ona unika spotkania, opowiedzenia prawdy, pokazania swojej aktywności i dokonań ostatnich 10 lat, właśnie w tych [reprywatyzacji - red.] sprawach. Bulwersujące przypadki, do których dochodziło przez wiele lat, wymagają wyjaśnienia. To nie kwestia polityki ani partyjnej solidarności - dodał lider PO.

ZOBACZ CAŁE WYDANIE PIĄTKOWYCH "FAKTÓW PO FAKTACH"

b

Pozostałe wiadomości