Nie będą łatać wszystkich dziur na moście. "Czekamy na ekspertyzę"


W środę rano drogowcy załatali tymczasowo ubytki na trasie mostu Północnego. Jak się okazuje, prace nie dotyczyły jednak tych wykruszeń, o których pisaliśmy w poniedziałek. - Wykonawca nie będzie wszystkiego tymczasowo naprawiał - odpowiada ZMID. Jak tłumaczy, czeka na ekspertyzę.

Chodzi o problemy na jezdni dla jadących z Białołęki w kierunku Bielan nad ul. Myśliborską. - Wykruszenia, które w poniedziałek przez nas zostały zauważone, nadal są. Nie zostały załatane- relacjonował po 11.00 Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl, który po informacji, że drogowcy tymczasowo naprawili jezdnię, pojechał na miejsce. Okazuje się, że prace naprawcze miały miejsce, ale na jezdni w przeciwnym kierunku. - Wiadomo, że nawierzchnię na tym wiadukcie cechują takie spękania- tłumaczy Małgorzata Gajewska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych. - Dlatego też wykonawca nie będzie naprawiać wszystkich wykruszeń. Czekamy na wyniki ekspertyzy, wtedy przeprowadzone zostaną docelowe prace. Wyniki mają być za około dwa tygodnie - dodaje.

Problemy na moście

O poważnych problemach na trasie mostu Północnego napisaliśmy w zeszłym tygodniu w czwartek. Jak relacjonował wtedy nasz reporter, asfalt odchodzi dużymi płatami, a pod nim wszystko jest płynne. ZMID zapewnił, że prace naprawcze zostaną wykonane w ramach trzyletniej gwarancj.

W piątek drogowcy pojawili się na moście i załatali ubytki. - W poniedziałek zostanie położona masa asfaltowa- informowała Gajewska.

Tak się jednak nie stało. Zamiast drogowców pojawiły się kolejne wykruszenia. Wtedy też rzeczniczka zapewniła, że we wtorek ubytki wypełnione zostaną masą asfaltową.

Niestety i tego terminu nie udało się dotrzymać. Plany pokrzyżowała brzydka pogoda. Prace przesunięto o kolejny dzień- czyli na środę. Tym razem się udało.

Po pojawieniu się ubytków, drogowcy zapewniają, że most jest bezpieczny.

Poważne problemy na moście
Poważne problemy na mościeLech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

su//ec

Źródło zdjęcia głównego: Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości