Najnowsze

Napad na pracownika kebabu. Trzy osoby z zarzutami

Najnowsze

Archiwum tvnwarszawaPolicja zajęła się sprawą

Prokuratura oskarżyła trzy osoby o znieważenie i pobicie pracownika lokalu z kebabem we Włochach. Jak podają śledczy, cała trójka była wcześniej karana.

"Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko Magdalenie K., Markowi R. oraz Pawłowi L. w związku ze zdarzeniem, do jakiego doszło w dniu 13 maja 2018 roku przy ulicy Chrobrego w Warszawie" – poinformował Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Atak pałką

Zdaniem śledczych cała trójka zaatakowała pracownika lokalu z kebabem. Wszyscy usłyszeli zarzuty. Magdalena K. (jak podaje prokuratura - urodzona w 1976 roku, sprzątaczka, matka piątki dzieci, w tym trojga małoletnich) została oskarżona o znieważenie Mohammeda M. z powodu jego przynależności narodowej, etnicznej i rasowej (przestępstwo określone w art. 257 Kodeksu karnego).

Marek R. (urodzony w 1994 roku, kawaler, który bierze prace dorywcze) oraz Paweł L. (urodzony w 1993 roku, kawaler, którzy - jak uściśla prokuratura - również pracuje dorywczo) zostali oskarżeni o pobicie Mohammeda M.

"Poprzez zadawanie mu uderzeń pięściami oraz kopanie nogami po całym ciele, przy czym jak ustalono, Paweł L. w ramach "ekscesu" zadawał pokrzywdzonemu uderzenia również pałką teleskopową, czym dopuścił się występku określonego w artykule 159 kodeksu karnego. Ponadto został on oskarżony o grożenie pokrzywdzonemu pozbawieniem życia oraz zniszczenie szyby w drzwiach lokalu pokrzywdzonego poprzez uderzenie w szybę pałką teleskopową" – informuje Łapczyński.

Prokuratura podaje, że podejrzani zostali zatrzymani "w niedługim czasie po popełnieniu przestępstwa". Marek R. oraz Paweł L. zostali tymczasowo aresztowani. Magdalena K. z kolei jest pod dozorem policji.

Magdalenie K. oraz Markowi R. grożą trzy lata więzienia, z kolei Pawłowi L. - osiem lat za kratkami. Prokuratora dodaje, że wszyscy byli wcześniej karani.

ZOBACZ TEŻ MATERIAŁY O ATAKU NA TURCZYNKĘ:

[object Object]
Policja szuka sprawcyTVN24
wideo 2/3

ran/r

Źródło zdjęcia głównego: Archiwum tvnwarszawa

Pozostałe wiadomości