Na trzy miesiące zamykają Cierlicką. Siedem linii zmienia trasy

ZTMTak pojedzie komunikacja miejska w Ursusie

Zamknięta ulica Cierlicka, objazdy, zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej i wprowadzenie zastępczej linii autobusowej - to wszystko czeka mieszkańców Ursusa już od piątku. Kolejarze rozpoczynają modernizację wiaduktu PKP.

Ulica Cierlicka na odcinku od ul. Lalki do Kościuszki zamknięta zostanie w nocy z piątku na sobotę, na co najmniej trzy miesiące. - Nastąpi to po przejechaniu ostatniego dziennego autobusu, czyli około 23.00 - zapowiada Tomasz Kunert z biura prasowego ratusza.

Zarząd Transportu Miejskiego podał też w środę, jak będzie kursować komunikacja miejska.

Skrócone trasy, zastępcza linia

Od nocy, z piątku na sobotę, dwie linie nocne N35 i N85, a od soboty, od początku kursowania także pięć linii dziennych - 129, 177, 206, 401 i 517 - będzie kursować zmienionymi trasami:

129 - KOŁO – … – Ryżowa – Nowolazurowa – Traktorzystów – Wojciechowskiego - … - URSUS-SANKTUARIUM

177 - P + R AL. KRAKOWSKA – … – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Dzieci Warszawy – Poczty Gdańskiej – Nowolazurowa - Traktorzystów – podjazd pod URSUS-RATUSZ – Traktorzystów – Szamoty – Posag 7 Panien – Gierdziejewskiego – Balicka (powrót: Lalki) – Władysława Jagiełły – Warszawska – Keniga – URSUS-NIEDŹWIADEK;

206 - skierowanie na trasę skróconą ODOLANY – NOWE WŁOCHY;

401 - skrócona do pętli PKP URSUS: MARYSIN - … - Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Spisaka (powrót: Sosnkowskiego) – PKP URSUS;

517 - skrócona do pętli PKP URSUS: TARGÓWEK – … – Sławka – Kompanii Kordian – Spisaka – Sosnkowskiego (powrót: Kościuszki) – PKP URSUS;

N35 - skrócona do pętli PKP URSUS: DW. CENTRALNY – … – Kompanii Kordian – Regulska – PKP URSUS;

N85 - DW. CENTRALNY – … – Dzieci Warszawy – Poczty Gdańskiej – Nowolazurowa – Traktorzystów – Władysława Jagiełły – … – OS. STASZICA.

Na czas prac wprowadzona zostanie tymczasowa linia autobusowa Z-7 kursująca na trasie:

URSUS-NIEDŹWIADEK – Keniga – Warszawska – Jagiełły – Traktorzystów – Nowolazurowa – Poczty Gdańskiej – Dzieci Warszawy – (powrót: Prystora – Skoroszewska) Ryżowa – Prystora – SKŁADKOWSKIEGO.

Trasa linii Z-7ZTM

Jak zapewnia Zarząd Transportu Miejskiego, przesiadki na przystankach SZANCERA i SKOROSZEWSKA zostaną zorganizowane w taki sposób, aby pasażerowie mogli swobodnie przesiadać się w ramach jednego przystanku pomiędzy autobusami linii Z-7, 401 i 517.

Objazd i utrudnienia dla pieszych

Proponowany objazd dla kierowców prowadzić będzie ulicami: Traktorzystów, Nowolazurową, Poczty Gdańskiej, Dzieci Warszawy i Tadeusza Kościuszki.

Z utrudnieniami będą musieli liczyć się również piesi. Część przejść na peron stacji PKP Ursus będzie zamkniętych. Piesi nie będą mogli korzystać z przejścia pod wiaduktem od ul. Traktorzystów, od ul. Lalki w ciągu ul. Cierlickiej oraz od ul. Kościuszki.

Jak informuje urząd Ursusa, wejście na perony od strony ul. Kościuszki będzie odbywało się bez utrudnień. Od ul. Traktorzystów wejście na perony możliwe będzie jedynie przejściem podziemnym między Traktorzystów i Opieńskiego.

Proponowane objazdyUM

Bez jednego toru

Podczas prac zostanie wyłączony tor dalekobieżny. Jednakże, jak poinformował w zeszłym tygodniu Maciej Dutkiewicz, z biura prasowego PKP PLK, pasażerowie nie muszą się obawiać, że będą kolejne zmiany w rozkładzie jazdy pociągów dalekobieżnych i podmiejskich.

- Od jakiegoś czasu ruch odbywa się po trzech torach. W październiku został wyłączony tor dalekobieżny na odcinku od Grodziska Mazowieckiego do Pruszkowa - tłumaczył Dutkiewicz.

- Tak jak dotychczas pociągi jadące z Warszawy poruszać się będą po torze podmiejskim, a te zmierzające do stolicy, po torze dalekobieżnym - doprecyzował w środę.

Zrobią odwodnienie

Początkowo prace miały rozpocząć się na początku grudnia.

W poniedziałek poinformowaliśmy, że nastąpi to w piątek.

Podczas prac przebudowana będzie cała konstrukcja wiaduktu wraz z podporami. Zmodernizowane zostaną przęsła pod torem w kierunku Grodziska Mazowieckiego i ściany oporowe. Obiekt otrzyma również nowy system odwodnienia

Kolejarze przebudują wiadukt w ramach modernizacji dalekobieżnej linii kolejowej Warszawa Zachodnia – Skierniewice. Nowy wiadukt pozwoli na podwyższenie prędkości maksymalnej pociągów ze 120 km/h do 160 km/h.

Utrudnienia potrwają trzy miesiące.

Wszystkie prace modernizacyjne na odcinku Warszawa Zachodnia – Grodzisk Mazowiecki mają być zakończone w grudniu 2014 roku.

Ten wiadukt zostanie przebudowany.

su/roody

Wiadukt PKP zostanie przebudowany
Wiadukt PKP zostanie przebudowany Marcin Gula / tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: ZTM

Pozostałe wiadomości