Najnowsze

Na przystanku Zoo jak w "labiryncie". Ale bezpieczniej

Najnowsze


Po zakończeniu tych prac przystanek kolejowy Warszawa Zoo ma być dostępny także dla tych, którzy mają problemy z poruszaniem. Kolejarze chwalą się postępem robót na Pradze.

Na przystanku trwa budowa pochylni ułatwiających dostęp do pociągów osobom niepełnosprawnym, starszym czy rodzicom z wózkami. Przesiadki z pociągów do komunikacji miejskiej mają być dzięki temu wygodniejsze.

Szerokie na dwa wózki

Nowe dojście powstaje od strony ronda Starzyńskiego. Jak zapowiadają kolejarze jego szerokość - 2,5 metra - umożliwi wygodne minięcie się dwóch wózków inwalidzkich.

Prace są już na ostatniej prostej - kończy się wymiana nawierzchni. Wykonawca musi jeszcze uporządkować teren oraz zamontować część balustrad.

- Będzie zainstalowanych dziewięć słupów oświetleniowych z energooszczędnymi oprawami, co zapewni dobre warunki obsługi po zmroku - informuje Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK.

Robotnicy mają zniknąć z przystanku z końcem maja.

Pochylnia, "labirynt", nowe dojście

Na przystanku Warszawa Zoo jest już wybudowane nowe dojście do peronu w poziomie szyn. Powstała też dwuetapowa pochylnia dostosowana dla potrzeb osób o ograniczonej mobilności. Większe bezpieczeństwo zapewni "labirynt" z barierek przy przejściu dla pieszych - wymuszający uważne spojrzenie na tory.

Wartość prac finansowanych z budżetu spółki to 850 tysięcy złotych.

Pisaliśmy też o dużym wsparciu finansowym dla kolejarzy:

kz/b

[object Object]
Wiceminister o wsparciu unijnym dla SKM TVN24
wideo 2/4

Źródło zdjęcia głównego: PKP Polskie Linie Kolejowe

Pozostałe wiadomości