Most zaczął Bilfinger, dokończy PORR. Zmienił się właściciel wykonawcy

ZDMWykonawca remontu mostu ma nowego właściciela

Firma Bilfinger Infrastructure, odpowiedzialna za remont mostu Łazienkowskiego, zmieniła właściciela. Polski oddział spółki kupiła austriacka firma PORR.

Od razu odpowiadamy na najważniejsze pytanie: czy zmiana właściciela może wpłynąć na odbudowę mostu Łazienkowskiego, zniszczonego w czasie lutowego pożaru?

– Na moście wszystko idzie zgodnie z planem, więc zmiana może być tylko pozytywna – uspokaja Mateusz Gdowski, rzecznik firmy.

Bilfinger Infrastructure należy od zeszłego tygodnia do koncernu PORR i będzie w przyszłości samodzielną spółką-córką, działającą pod nazwą PORR Polska Infrastructure S.A. – PORR to potężna i znana w Polsce firma, liczymy na wykorzystanie wspólnego potencjału w przyszłości – dodaje Gdowski.

Budowali POW i Centralny

Na razie firma nadal funkcjonuje pod „starą” nazwą. – Czekamy na zmiany w Krajowym Rejestrze Sądowym. Może to potrwać mniej więcej 2 - 3 tygodnie – tłumaczy rzecznik. Wtedy też oficjalnie zmieni się nazwa firmy, która buduje most.

PORR realizował w stolicy między innymi renowację Dworca Centralnego czy budowę odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy między Konotopą a węzłem Puławska.

Austriacy z PORR zapłacili za Bilfinger Infrastructure 21,5 miliona euro.

W sobotę na moście trwała akcja strażaków:

Sytuacja na moście Łazienkowskim szybko została opanowana
Sytuacja na moście Łazienkowskim szybko została opanowanaTVN24

jb/r

Źródło zdjęcia głównego: ZDM

Pozostałe wiadomości