Martwy noworodek w torbie w parku. Policja szuka świadków

Najnowsze


Zwłoki martwego noworodka w reklamówce znaleziono w niedzielę w Parku Szczęśliwickim na Ochocie. Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie i poszukuje świadków, którzy widzieli, kto pozostawił torbę.

W niedzielę ok. godz. 10 w parku pojawił się przechodzień. Nieopodal bramy od strony ul. Korotyńskiego, w pobliżu rozwidlenia alejek prowadzących do obiektów sportowych, zobaczył na ziemi reklamówkę z napisem "Dbajmy o środowisko". Gdy ją otworzył, okazało się, że wewnątrz znajduje się jeszcze jedna, biała reklamówka. Były w niej zwłoki dziecka, noworodka płci męskiej z jeszcze widocznym fragmentem pępowiny.

Na miejsce przyjechały policja, prokurator i pogotowie. Lekarz określił zgon noworodka na czas od kilku do kilkunastu godzin od momentu jego znalezienia.

Kontakt dla świadków

Policja prowadzi poszukiwania osób, które między godzinami wieczornymi w sobotę a 10 rano w niedzielę widziały osobę (mężczyznę lub kobietę) z reklamówką.

Kontaktować się z policją można telefonicznie, pod numerami: 22 603-73-20, do dyżurnego komendy 22 603-73-55 lub 22 603-73-56, na numery alarmowe 997 i 112; lub mailowo: krp3warszawa@policja.waw.pl.

ap/aw

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl