Miała prawie 1,5 promila alkoholu, opiekowała się kilkumiesięczną córką

Autor:
mg
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Alex Vog - stock.adobe.comPijana matka opiekowała się małym dzieckiem (zdjęcie ilustracyjne)

Zarzut narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia usłyszała 34-letnia matka, która pijana miała opiekować się swoją malutką córeczką. Dziecko zostało przekazane ojcu, a kobieta zatrzymana.

Policja otrzymała informację, że mieszkanka Nieporętu, najprawdopodobniej pijana, sprawuje opiekę nad kilkumiesięczną córką. Interwencją w sprawie zajął się dzielnicowy, który pojechał pod wskazany adres. Na miejscu zastał 34-letnią kobietę wraz z niemowlakiem.

- Badanie alkomatem wykazało, że kobieta ma w swoim organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Nieodpowiedzialna matka została zatrzymana i trafiła do policyjnej celi. Dziecko, po przebadaniu przez medyków, zostało przekazane pod opiekę ojcu - przekazała w komunikacie komisarz Justyna Stopińska z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie.

Zarzuty, sprawa w sądzie rodzinnym

Jak wskazują funkcjonariusze, po wytrzeźwieniu 34-latka usłyszała zarzut narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku. Za popełnione przestępstwo może jej grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Czynności w tej sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legionowie.

O całej sytuacji został również poinformowany sąd rodzinny, który zbada sytuację opiekuńczo-wychowawczą dziewczynki. 

Przeczytaj także: "Słaniała się na nogach, trzymała na rękach jej dwuletnią siostrę". 8-latka wezwała policję

Pijana matka dwójki dzieci zatrzymana na Ursynowie
Pijana matka dwójki dzieci zatrzymana na UrsynowieTVN24

Autor:mg

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Alex Vog - stock.adobe.com

Pozostałe wiadomości