Łazienkowski ma być przejezdny na przełomie października i listopada

Wiceprezydent o moście Łazienkowskim
Wiceprezydent o moście Łazienkowskim
fot. ZDM / film: Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
fot. ZDM / film: Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plWiceprezydent o moście Łazienkowskim

Wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz poinformował, że na przełomie października i listopada most Łazienkowski powinien być przejezdny. Umowa na remont przeprawy ma zostać podpisana w przyszłym tygodniu.

- Możliwe jest uzyskanie przejezdności na przełomie października i listopada – zapowiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej Jacek Wojciechowicz. Dopytywany, kiedy zostanie podpisana umowa z wykonawcą prac, zdradził, że powinno to nastąpić w poświątecznym tygodniu.

Umowa po świętach

Tydzień wcześniej wiceprezydent Warszawy mówił, że "wykonawca remontu powinien być wybrany przed świętami", tak aby tuż po Wielkanocy firma mogłaby przystąpić do pracy. Jak już wcześniej zapowiadał ratusz, wykonawca prac zostanie wybrany w drodze negocjacji. Ominięcie procedury przetargu umożliwia szybsze przeprowadzenie remontu. - Taki tryb wydaje się tu najwłaściwszy - mówiła Hanna Gronkiewicz-Waltz w TVN 24 Biznes i Świat.

Firma zostanie wybrana z sześciu konsorcjów, które zostały "na placu boju". Pierwotnie swoje usługi zaoferowało aż 18 firm.

Znamy już projektanta nowej przeprawy. Będzie nim firma Transprojekt-Warszawa.

Remont za 110 mln zł

Do pożaru mostu doszło 14 lutego. Został ugaszony po 12 godzinach. Od tego dnia jest wyłączony z ruchu. Uszkodzenia przeprawy okazały się na tyle poważne, że zdecydowano się na wymianę całej stalowej konstrukcji.

Według władz Warszawy remont mostu Łazienkowskiego będzie kosztował 110 mln zł - 55 mln zł będzie pochodziło z budżetu miasta, drugie 55 mln zł z budżetu państwa. W 2015 r. władze Warszawy mają przeznaczyć na prace 75 mln zł, a pozostałe 35 mln zł ma być wydane w 2016 roku.

Wcześniej podobną deklarację złożyła Hanna Gronkiewicz-Waltz:

Prezydent Warszawy o remoncie Łazienkowskiego
Prezydent Warszawy o remoncie ŁazienkowskiegoTVn24 Biznes i Świat

b/ec

Pozostałe wiadomości