Przygotuj się na:

ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO - PRÓBY I UROCZYSTOŚCI

W środę odbędzie się próba generalna przed obchodami Święta Wojska Polskiego na placu Piłsudskiego. W sobotę na placu Piłsudskiego odbędą się uroczystości państwowe. Będą utrudnienia w ruchu dla kierowców, a także pasażerów komunikacji miejskiej.

Nowe zakażenia: Mazowsze na podium wśród województw. Wzrost w stolicy

Najnowsze

Autor:
ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Dr Sutkowski: wirus gra z nami w rosyjską ruletkęTVN24
wideo 2/4
TVN24Dr Sutkowski: wirus gra z nami w rosyjską ruletkę

Prawie dwukrotnie wzrosła liczba nowych przypadków zakażeń w województwie mazowieckim w porównaniu z poprzednią dobą. Ponad 20 nowych wykryto w Warszawie.

W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 584 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. To drugi najwyższy wynik w Polsce od początku pandemii.

Służby podały też dane dla województw, a także Warszawy.

Województwo mazowieckie

Na Mazowszu potwierdzono w ciągu ostatniej doby 62 nowe przypadki koronawirusa. To trzeci wynik w kraju. Więcej było tylko na Śląsku, gdzie wykryto 188 zakażeń i w Małopolsce - 142.

 

62 nowe przypadki w województwie mazowieckim potwierdzone w sobotę, to blisko dwa razy więcej w porównaniu do danych z piątku. Wówczas resort informował o 32 przypadkach. Ostatni znaczny skok odnotowano w województwie w czwartek, kiedy w ciągu doby stwierdzono 104 przypadki.

Był to skutek zakażeń, do których doszło między innymi na weselu w powiecie węgrowskim. Goście weselni wrócili do Warszawy chorzy na COVID-19. Jeszcze wcześniej ponad 100 przypadków było w kwietniu, kiedy nastąpił szczyt zachorowań.

Warszawa

Jak podał Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny m. st. Warszawy, w stolicy w sobotę stwierdzono 24 nowe przypadki COVID-19. Łącznie do tej pory w mieście było ich 1951.

PPIS podał też liczbę ozdrowieńców. To 898 osób, w tym sześć przybyło ostatniej doby. Z danych służb wynika, że w Warszawie w związku z koronawirusem zmarło łącznie 130 osób (ostatniej doby nie odnotowano żadnego zgonu).

Autor:ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Tagi:
Raporty: