Jest pozwolenie na budowę tramwaju na Tarchomin

ZTMWizualizacja trasy

Ratusz wydał wreszcie pozwolenie na budowę linii tramwajowej na Tarchomin. Cały czas trwa przetarg na wykonawcę torów, którymi pojedziemy z mostu Marii Skłodowskiej-Curie do pętli przy Mehoffera.

- Jest decyzja o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej na budowę linii tramwajowej na Tarchomin wraz z ulicami Światowida i Projektowaną. Decyzji został nadany rygor natychmiastowej wykonalności. Tym samym są już wszystkie dokumenty potrzebne do rozpoczęcia robót – poinformował ratusz.

Decyzja oznacza zielone światło dla budowy długo wyczekiwanego przedłużenia linii tramwajowej od Trasy Mostu Marii Skłodowskiej-Curie do pętli przy ulicy J. Mehoffera.

Dwa etapy prac

Dokument przewiduje podział prac na dwa etapy. W pierwszym wybudowana zostanie linia tramwajowa wzdłuż istniejącej jezdni ulicy Światowida. Przebudowane zostaną wszystkie skrzyżowania w obrębie inwestycji, tak aby były dostosowane do układu torowego, oraz druga jezdnia Światowida.

Druga jezdnia tej ulicy wraz z chodnikami i ścieżką rowerową ma powstać dopiero w drugim etapie prac.

12 chętnych do budowy

Jak informowaliśmy w połowie września, chęć budowy linii zgłosiło 12 konsorcjów z Polski, ale także Czech, Hiszpanii, czy Austrii. Jak podaje urząd miasta, wnioski firm są obecnie weryfikowane. Po rozstrzygnięciu przetargu i podpisaniu umowy, wykonawca będzie miał 10 miesięcy na budowę.

Wartość inwestycji szacowana jest na 70 mln złotych (bez zamówień uzupełniających, których wartość oszacowano na 18 mln złotych).

Od stycznia tramwaje jeżdżą tylko przez Most Marii Skłodowskiej-Curie: od stacji na węźle Młociny do przystanku Stare Świdry:

Tramwajem przez most
Tramwajem przez mostLech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

b/roody

Źródło zdjęcia głównego: ZTM

Pozostałe wiadomości