Drugie podejście do ścieżki rowerowej wzdłuż Puławskiej

Rowerzyści pojadą wzdłuż Puławskiej (mat. arch.)
Rowerzyści pojadą wzdłuż Puławskiej (mat. arch.)
tvnwarszawa.pl
tvnwarszawa.plRowerzyści pojadą wzdłuż Puławskiej (mat. arch.)

Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na budowę od dawna oczekiwanej ścieżki rowerowej przy ulicy Puławskiej. Wcześniejszy unieważniono, bo cena, jaką zaproponował wykonawca była za wysoka.

Otwarcie ofert w pierwszym przetargu nastąpiło 20 marca. Okazało się, że ofertę złożył tylko jeden wykonawca, a zaproponowana cena była ponad trzykrotnie większa niż zaplanował ZDM. Dlatego drogowcy postanowili spróbować jeszcze raz.

- Tak jak obiecywaliśmy, nadal pracujemy nad drogą dla rowerów na ul. Puławskiej. Ogłaszamy ponowny przetarg na jeden z najistotniejszych elementów tej inwestycji: przebudowę węzła Wyścigi - poinformował na Facebooku Łukasz Puchalski, pełnomocnik do spraw komunikacji rowerowej, a jednocześnie dyrektor ZDM.

Jak dodał, w ramach inwestycji do ruchu rowerowego zostanie dostosowana kładka nad ulicą Rzymowskiego, a także przestrzeń pod mostami Puławskiej. Dodatkowo przebudowane zostaną przejścia podziemne, tak by dostosować je do ruchu rowerowego i osób z ograniczoną mobilnością.

Planują zieloną falę i buspas

O zmianach na Puławskiej pisaliśmy już w lutym na tvnwarszawa.pl. Przebudowa obejmie niemal 9-kilometrowy odcinek od Domaniewskiej do granic Warszawy.

- Droga dla rowerów, na odcinku od Domaniewskiej do Niedźwiedziej będzie biegła po wschodniej stronie jezdni, zaś na pozostałym odcinku – po obydwu jej stronach - informował wtedy Zarząd Dróg Miejskich.

Przy okazji budowy ścieżek zyskają również kierowcy. ZDM zaplanował kompleksową modernizację sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach z ulicami: Wałbrzyską / al. Lotników; Bogatki / Ludwinowską; Kajakową / Głuszcza; Karczunkowską / Karmazynową.

Na całym odcinku sygnalizacje zostaną skoordynowane, dzięki czemu możliwe będzie wprowadzenie zielonej fali , a zmiany zostaną wprowadzone w taki sposób, aby w przyszłości można wyznaczyć w tym miejscu pas dla autobusów.

Inwestycja zostanie zrealizowana przy wsparciu środków z Unii Europejskiej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. W lutym ZDM zapowiadał że prace miały skończą się w 2018, ale w związku z koniecznością ogłoszenia ponownego przetargu, ten termin może się wydłużyć.

Zobacz też "Ścieżka rowerowa odłazi płatami. Zaczęli remont ale nie skończyli"

[object Object]
Ścierające się pasy na ŚwiętokrzyskiejMateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

md/gp/b

Pozostałe wiadomości