Donice zamiast aut i czerwone latarnie. Taki będzie plac Powstańców Warszawy


Ławki, donice z roślinami i finezyjnie wygięte latarnie. Tak już wkrótce wyglądać ma plac Powstańców Warszawy. Zamiast samochodów swoje miejsce znajdą tu spacerowicze.

Inwestycja ma być gotowa na 1 sierpnia.

- To nie jest przebudowa całościowa, tylko nadanie nowej estetyki – zastrzega Agnieszka Kłąb ze stołecznego ratusza. Jak wyjaśnia, ratusz chce, żeby po otwarciu zmodernizowanej Świętokrzyskiej, plac wyglądał lepiej, niż dotychczas. – Chcemy odzyskać plac dla pieszych, żeby można było przejść, albo usiąść i odpocząć – mówi Kłąb.

Prace pomału ruszają. - Powoli zaczynamy. Pierwsze przymiarki już się rozpoczęły – informuje.

Jak wyglądać będzie plac wyjaśniał w rozmowie z tvnwarszawa.pl Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza. - Centralny punkt placu, w którym obecnie znajduje się parking, stanie się przystępny dla mieszkańców. Znikną miejsca postojowe, a staną ławki i donice z kwiatami – tłumaczył.

CZYTAJ WIĘCEJ O NOWYM WYGLĄDZIE PLACU

Parking pod deptakiem

O planach ratusza związanych ze zmianami Placu Powstańców pisaliśmy pod koniec listopada 2013 roku. Wtedy Jarosław Jóźwiak, dyrektor Centrum Komunikacji Społecznej powiedział, że trwają prace mające wyłonić operatora, który zbuduje pod placem parking podziemny w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Jak dodał, dopiero po zakończeniu tej budowy będzie można zacząć zagospodarowanie placu.

W grudniu 2012 roku z tvnwarszawa.pl o placu Powstańców Warszawy rozmawiał przedstawiciel pracowni, która przygotowała wstępną koncepcję:

wp//ec

O pomyśle na plac Powstańców Warszawy mówi Dariusz Malinowski, Pleneria
O pomyśle na plac Powstańców Warszawy mówi Dariusz Malinowski, PleneriaDawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: um.warszawa

Pozostałe wiadomości