Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

Maraton i Półmaraton Warszawski startują w ostatni weekend września. Po raz pierwszy trasy obu biegów zostaną połączone, a na stołecznych ulicach pojawi się około 10 tysięcy biegaczy. Do rywalizacji staną także uczestnicy Mistrzostw Świata Głuchych w Maratonie. Trasa królewskiego dystansu będzie prowadziła przez Śródmieście, Mokotów, Pragę, Żoliborz i Bielany. W planach są też biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz New Balance Bieg na Piątkę.

Najnowsze

Depeche Mode na Narodowym. Fani szykują niespodzianki

Najnowsze

Ailura, CC BY-SADepeche Mode zagra na Narodowym

Brytyjski zespół Depeche Mode zagra dziś na Stadionie Narodowym. Koncert odbędzie się w ramach trasy The Delta Machine Tour, promującej ostatnią płytę grupy.

Depeche Mode ma w Polsce wyjątkowo dużą i prężnie działającą grupę fanów. - Przygotowaliśmy kilka inicjatyw, którymi przywitamy zespół - powiedziała PAP Sylwia Górajek, jedna z inicjatorek tegorocznych akcji. - Podczas ostatniego koncertu zespołu w Łodzi takie drobne inicjatywy wypadły bardzo fajnie i zostały docenione przez samych muzyków, chwalących je na swojej stronie internetowej - dodała. Podczas wykonania utworu Welcome To My World fani , zamierzają przywitać muzyków podnosząc do góry tablicę z napisem "Welcome To Poland" (Witajcie w Polsce ). Polscy fani umówili się także, by wspólnie wyśpiewać ostatnie słowo utworu Should Be Higher – Love.

Poetyckie teksty i syntezator

Depeche Mode to jedna z pierwszych brytyjskich grup, która tak silnie oparła swoją twórczość na użyciu syntezatorów. Wyrastając z tradycji muzyki New Romantic, muzycy coraz bardziej odchodzili od popowych brzmień na rzecz twórczości ciemniejszej natury, opartej na głębokim głosie wokalisty Davida Gahana, syntezatorach i poetyckich tekstach. Nazwa zespołu została zaczerpnięta z tytułu francuskiego magazynu mody. Depeche Mode oznacza to jak szybko zmienia się moda.

- Poza tym, lubię brzmienie tych słów - tłumaczył w wywiadach klawiszowiec Martin Gore. Choć początkowym utworom Depeche Mode zarzucano naiwność i poruszanie się w banalnej konwencji muzyki pop.

"Delta Machine"

W 1990 r. ukazał się Violator, jeden z najpopularniejszych krążków formacji. Na płycie znalazły się m.in. takie przeboje jak Personal Jesus, World in my Eyes i Enjoy the Silence. Popularność grupy była tak wielka, że podczas promocyjnego podpisywania albumu w jednym ze sklepów płytowych w Los Angeles niemalże doszło do zamieszek, gdy na spotkaniu z zespołem pojawił się 20-tysięczny tłum. W 1995 r., w momencie największej popularności, grupę opuścił Wilder a Gahan odszedł ze świata muzycznego, by walczyć z nałogiem heroinowym. W 1997 r. Depeche Mode, jako trio, wydało płytę Ultra, po czym zawiesiło działalność. Zespół powrócił w 2001 r., wydając album Exciter, cieszący się ogromną popularnością podobnie jak single Dream On i I Feel Loved. Podczas trasy koncertowej, promującej wydawnictwo, grupa wystąpiła w Warszawie. Zespół nagrał jeszcze trzy płyty studyjne i dwie koncertowe. 26 marca 2013 r. do sklepów płytowych trafił długo oczekiwany album Delta Machine a zespół rozpoczął kolejną światową trasę koncertową.

Depeche Mode

Stadion Narodowy

godz. 21.

Depeche Mode na NarodowymTVN24

PAP//ec

Źródło zdjęcia głównego: Ailura, CC BY-SA