Najnowsze

CBA zatrzymało pracowników WAT. Wśród nich dwaj prorektorzy

Najnowsze

archiwum TVN24Zatrzymania pracowników Wojskowej Akademii Technicznej

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało siedmiu pracowników naukowych Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Chodzi o śledztwo dotyczące wyłudzenia pieniędzy, poświadczenia nieprawdy i fałszowania umów na szkodę uczelni.

Informację o zatrzymaniu przez funkcjonariuszy białostockiej delegatury potwierdził Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA.

W biurze i na kampusie

- W tym śledztwie wcześniej zatrzymaliśmy 16 osób - przypomniał.

Powiedział, że obecnie zatrzymani to profesorowie, doktorzy i pracownicy naukowi wojskowej uczelni. Do zatrzymań doszło w ich mieszkaniach, a jedna osoba została zatrzymana w swoim biurze na kampusie. - Czynności trwają. Przeszukujemy też mieszkania i biura na WAT - podał.

Według nieoficjalnych informacji PAP, wśród zatrzymanych są prorektor do spraw naukowych oraz prorektor do spraw kształcenia. Śledztwo nadzorowane jest przez podlaski oddział zamiejscowy Prokuratury Krajowej, ale zatrzymani nie będą przewożeni do Białegostoku. Zarzuty zostaną postawione im w Warszawie – dowiedziała się PAP. Do przestępstw miało dochodzić w latach 2014-15.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o zatrzymaniach w klubie nocnym:

[object Object]
Piotr Kaczorek o akcji w nocnym klubieCBA
wideo 2/7

PAP/kz/r

Źródło zdjęcia głównego: archiwum TVN24

Pozostałe wiadomości