Budują połączenie Ursusa z Bemowem. Nowolazurowa na zdjęciach


Drogowcy pochwalili się zdjęciami z budowy odcinka ulicy Nowolazurowej pomiędzy ul. ks. J. Chrościckiego a Połczyńską. Ten fragment będzie przebiegać po wiadukcie nad terenami kolejowymi.

Każda z piętnastu podpór wiaduktu wymaga na początku wykonania fundamentów, których kluczowym elementem są pale. Poza pracami mostowymi trwa budowa kanalizacji sanitarnej, deszczowej i sieci wodociągowej. Przebudowywana jest także kolejowa sieć trakcyjna. Na terenie pomiędzy linią kolejową a ul. Połczyńską trwają prace ziemne. Polegają na wybraniu ziemi oraz zagęszczeniu gruntu pod konstrukcję nowej drogi.

Kolejny fragment ulicy za rok

Budowa pierwszego odcinka Nowolazurowej o długości ok. 2600 m zakończyła się w 2013 roku. Ulica umożliwia przejazd pomiędzy węzłem Salomea w Al. Jerozolimskich a ul. ks. J. Chrościckiego. Koszt teraz budowanego drugiego odcinka to 78,7 mln zł. Zakończenie prac planowane jest na drugą połowę 2015 r.

Cały projekt ulicy Nowolazurowej to droga o długości ponad 6 km - od węzła Salomea w Al. Jerozolimskich, poprzez istniejącą ul. Lazurową aż do trasy S8. W przypadku ostatniego odcinka – od ul. Lazurowej do trasy S8 trwają wykupy gruntu pod przyszłą ulicę.

bf//ec

Źródło zdjęcia głównego: UM

Pozostałe wiadomości