Atrapa gilotyny, petycja z żądaniami. Manifestacja lokatorów przed ratuszem

Demonstracja lokatorów
Demonstracja lokatorów
TVN24
TVN24Demonstracja lokatorów

W poniedziałek przed urzędem miasta demonstrowali członkowie i sympatycy Komitetu Obrony Praw Lokatorów. Żądali od władz między innymi wypłacenia odszkodowań przyznanych przez komisję weryfikacyjną.

Demonstracja rozpoczęła się około godziny 17 przed siedzibą stołecznego ratusza.

Uczestnicy nawoływali do wypłacenia odszkodowań lokatorom, którzy padli ofiarą tak zwanej "dzikiej reprywatyzacji". Manifestujący na czas protestu ustawili przed wejściem do urzędu atrapę gilotyny.

Petycja z żądaniami

Jak poinformował w poniedziałek Jakub Żaczek z KOPL, we wtorek chce złożyć na ręce urzędników podpisaną przez lokatorów petycję z żądaniami pod adresem władz miejskich.

Wśród zawartych w piśmie postulatów Żaczek wymienił m.in: wypłacenie odszkodowań przyznanych przez komisję weryfikacyjną ofiarom "dzikiej reprywatyzacji" - w tym różnicy między czynszem regulowanym a prywatnym, wycofania spraw sądowych w sprawie wypłat odszkodowań, przejęcia zarządu nad nieruchomościami po decyzjach komisji weryfikacyjnej, rozliczenia środków wpłaconych na konto miasta w wyniku prac komisji oraz zorganizowania trójstronnego spotkania członków komisji weryfikacyjnej, z miejskimi urzędnikami i przedstawicielami organizacji lokatorskich.

Rzecznik warszawskiego ratusza Kamil Dąbrowa zapowiedział, że władze miejskie wydadzą stanowisko w tej sprawie po zapoznaniu się z treścią petycji.

PAP/kz/

Pozostałe wiadomości