"Afera reprywatyzacyjna". Ziobro zapowiada kolejny akt oskarżenia

Warszawa

"Akt oskarżenia obejmuje 13 osób"TVN24
wideo 2/3

We wtorek prokuratura skieruje do sądu akt oskarżenia w związku z tak zwaną aferą reprywatyzacyjną w Warszawie - poinformował Zbigniew Ziobro. Jak zaznaczył, obejmuje on 13 osób i dotyczy 13 nieruchomości.

Z informacji przekazanej przez prokuraturę wynika, że w zapowiadanym akcie oskarżenia zarzucono oskarżonym popełnienie 37 przestępstw, w tym korupcji.

Z ustaleń śledczych wynika, że urzędnicy warszawskiego ratusza przyjęli łapówki w kwocie ponad dwóch milionów złotych, a szkoda wyrządzona w związku z przestępczym procederem przekracza 90 mln zł.

Siódmy akt oskarżenia

Podczas konferencji prasowej Zbigniew Ziobro, przekazał, że "jutro (wtorek - red.) wpływa do sądu kolejny akt oskarżenia w sprawie nieruchomości warszawskich i oszustw związanych z działalnością grup przestępczych, które grabiły Warszawę z nieruchomości".

Z kolei prokurator Michał Ostrowski podkreślił, że będzie to już siódmy akt oskarżenia w zakresie tak zwanej afery reprywatyzacyjnej w Warszawie.

- Dotyczy 13 oskarżonych. Łącznie zarzucono im 37 przestępstw, w tym przestępstw korupcyjnych, gdzie kwota korzyści majątkowych przyjętych przez urzędników urzędu Warszawy przekracza dwa miliony złotych - zaznaczył prokurator Ostrowski.

Jak dodał, łączna szkoda wyrządzona w zakresie tego aktu oskarżenia przekracza 90 mln zł.

Prokurator przekazał przy tym, że w ramach tego aktu oskarżenia oskarżonych zostanie sześciu urzędników warszawskiego ratusza, czterech radców prawnych, jeden notariusz i dwóch handlarzy roszczeń

PAP/kz/ran

Pozostałe wiadomości