A2 dłuższa o 17 kilometrów

GDDKiAOdcinek "D" już przejezdny

W niedzielę późnym wieczorem udostępniono kierowcom odcinek "D" autostrady A2. Oznacza to, że autostradą A2 można dojechać już z Warszawy do Grodziska Mazowieckiego.

Ponad 17-kilometrowy odcinek "D" autostrady A2 dla kierowców otwarto w niedzielę późnym wieczorem. Informację potwierdziła na antenie TVN24 Urszula Nelken, rzeczniczka prasowa Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Otwarcie odcinka pomiędzy Pruszkowem a Grodziskiem Mazowieckim nastapiło dwa dni po wydaniu przez wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego zgody na użytkowanie.

To już drugi fragment autostrady, który został otwarty. Z wtorku na środę drogowcy udostępnili kierowcom odcinek "E" pomiedzy Pruszkowem a Konotopą.

Najgorzej na odcinku C

Fragment autostrady A2, która połączy Warszawę z Łodzią, miał być gotowy na Euro. 91-kilometrowa trasa została podzielona na pięć odcinków. Każdy z nich ma innego wykonawcę.

Odcinek "C" to najmniej zaawansowana część autostrady - wciąż nie wiadomo, czy wykonawca udostępni drogę na Euro 2012. Minister transportu Sławomir Nowak w rozmowie z TVN24 nie wykluczał także, że odcinek "C" może uzyskać przejezdność w trakcie trwania mistrzostw.

Według dokumentów, data zakończenia prac na odcinkach "A" i "C" to 15 października 2012 roku, a na odcinku "B" - 6 czerwca 2012.

Objazd drogą nr 70 i 2

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przygotowała alternatywne propozycje ewentualnych objazdów odcinka "C".

bf/b

Źródło zdjęcia głównego: GDDKiA

Pozostałe wiadomości