Najnowsze

Najnowsze

"Jest takie miasto", które znów się zatrzyma

- To była spontaniczna akcja, parę dni przed godziną W skrzyknęliśmy grupę znajomych filmowców, operatorów. Doszliśmy do wniosku, że warto uwiecznić ludzi, jak stoją - mówi Wojciech Jeżowski, współautor chwytającego za serce filmu "Jest takie miasto".

Urbana zadowoli remis. "Jesteśmy na podobnym poziomie"

Jan Urban uważa, że to Molde musi wygrać pierwszy mecz, a Legia tylko może. Trener Legii nie zawiesił swoim podopiecznym poprzeczki za wysoko i oczekuje od nich jedynie remisu. Relacja "na żywo" z pierwszego spotkania III rundy kwalifikacji LM na sport.tvn24.pl w środę od godziny 19.

Zajęli ich działkę. Sąd kazał im jeszcze dopłacić

Na ich ziemi, bez ich zgody zbudowano stację trafo. Poszli do sądu i po latach procesu wygrali. RWE Polska, potentat branży energetycznej, wypłaci od 12 do 76 złotych odszkodowania. Właściciele muszą natomiast zwrócić RWE nawet po 600 złotych kosztów procesu od osoby.

Akcja ABW. Materiały wybuchowe i zatrzymanie ws. Brunona K.

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego i policja przeprowadziły akcję na ulicy Paganiniego w warszawskiej dzielnicy Włochy. Znaleziono broń i materiały wybuchowe. Zatrzymano jedną osobę, która została przesłuchana. Jak dowiedział się portal tvn24.pl, operacja ma związek ze sprawą Brunona K.

Jak kolorowali Powstanie? "Wszystko było istotne"

Obejrzeli klatka po klatce sześć godzin powstańczych kronik. Przy użyciu nowoczesnych technologii pokolorowali kadry. Sprawdzili jakie barwniki do tkanin stosowano i jakie produkty stosowano w kuchniach, żeby nawet kolor zupy był autentyczny.

Powstańcze kroniki w kolorze. "Historia zyskała nowy wymiar"

Autentyczne, ale pokolorowane a wcześniej poddane żmudnej obróbce kroniki filmowe z sierpnia 1944 roku, złożyły się na oryginalny film fabularny "Powstanie Warszawskie". Reżyserem jest Jan Komasa, który równolegle pracuje nad "Miastem 44", opowiadającym o losach młodych ludzi w czasie powstańczego zrywu.

Tak gorąco w Warszawie nie było od 1994 roku

Odnotowana w poniedziałek w Warszawie temperatura, 35,9 st. C, dorównuje lipcowemu rekordowi z ostatnich dekad, jaki padł 30 lipca 1994 roku - powiedziała PAP prof. Halina Lorenc z IMGW. Niepobity pozostaje rekord dla stolicy Polski z początku XX w. - 17 lipca 1904 roku zanotowano 37,1 st. C.

W kajakach uczczą Powstanie Warszawskie

Po raz ósmy fundacja Ave organizuje spływy kajakowe na Wiśle z Wawra na Białołękę. Będą również spotkania z Powstańcami, śpiewanie powstańczych piosenek na wiślanej plaży, parada w godzinę W oraz wielki wyścig o "Kotwicę Powstania 44 roku".

"Podróż pociągiem jest horrorem"

- Rozumiem, że jest upał i sytuacja nadzwyczajna, ale już od jakiegoś czasu podróż pociągiem do miejscowości podwarszawskich oddalonych o pół godziny drogi od centrum jest horrorem – pisze na warszawa@tvn.pl pani Hanna.

UOKiK: Mamy skargi na prywatny parkomat. Były też kary

Prywatnemu parkingowi z parkomatem podobnym do miejskich przygląda się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. - Dostajemy skargi na wprowadzające w błąd oznakowanie parkingów oraz na pobieranie opłat administracyjnych w wysokości 150 zł - przyznaje przedstawicielka UOKiK.

Rdza, dziury, odpadający beton. Urzędnicy: nie ma żagrożenia

Stan warszawskich mostów pozostawia wiele do życzenia. Odpadający tynk z Poniatowskiego i Gdańskiego, dziury w Grota-Roweckiego, czy przepalone żarówki ostrzegawcze dla pilotów na pylonach Siekierkowskiego to codzienny obrazek. Ale urzędnicy, którzy odpowiadają za stan techniczny przepraw przez Wisłę, tłumaczą, że ich stan jest dobry.

Śmieciowy przetarg od nowa? Byś zaskarżył warunki

Firma Byś zaskarżyła przetarg na odbiór odpadów ogłoszony przez ratusz. Według właścicieli Bysia, przetarg na zaproponowanych warunkach, nie pozwoli na odzyskiwanie surowców w stopniu oczekiwanym przez Unię Europejską. Jeżeli Krajowa Izba Odwoławcza podzieli zastrzeżenia procedurę przetargową trzeba będzie poprawić lub rozpocząć od nowa.

Ustawili barierki, zakorkowali Al. Ujazdowskie

Kierowcy jadący Al. Ujazdowskimi w stronę placu Trzech Krzyży utknęli po południu w ogromnym korku. To skutek niewielkiego wygrodzenia na rejonie ul. Pięknej. Drogowcy zamknęli prawy pas ruchu, mimo że prace w tym miejscu miały zakończyć się w niedzielę.

Jezusa z Marszałkowskiej można oglądać w muzeum

Reprodukcję rysunku prof. Pereca Willenberga odsłonięto w poniedziałek w Muzeum Powstania Warszawskiego. Oryginał, powstały w 1944 roku, znajduje się w przejściu do piwnicy domu przy Marszałkowskiej 60. Przedstawia wizerunek Chrystusa i napis: "Jezu ufam Tobie".

Odszkodowania za hałas. Wnioski tylko do 3 sierpnia

Tylko do 3 sierpnia można składać wnioski o pokrycie kosztów izolacji akustycznej w domach lub o wykup nieruchomości z powodu utraty jej wartości wskutek hałasu. Na razie do władz Lotniska Chopina trafiło ich ok. 800.