Najnowsze

Najnowsze

"Do dziś nie ma pełnej wiedzy o oddziałach tłumiących powstanie"

- Do dziś w wielu przypadkach nie mamy pełnej wiedzy na temat oddziałów tłumiących powstanie warszawskie. Po 70 latach wciąż opieramy się głównie na polskich źródłach - mówi PAP Hubert Kuberski, historyk, autor publikacji poświęconych oddziałom kolaborującym z III Rzeszą.

Sześciomilionowy gość zawitał w progi Kopernika

7-letni Antek ze Stargardu jako gość numer 6 000 000 przekroczył w czwartek wejście warszawskiego Centrum Nauki Kopernik. To najliczniej odwiedzane centrum nauki w Europie i jedno z dziesięciu najpopularniejszych na świecie.

Rolkarze przejechali śladem powstańczych walk

W czwartek wieczorem na ulice Warszawy wyjechali rolkarze. Był to przejazd wyjątkowy, bo poświęcony bohaterom Powstania Warszawskiego. Nightskating przejechał śladami powstańczych walk. Kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

"Przenieść komunistów na cmentarz żołnierzy radzieckich, będą przy swoich"

- Całego problemu by nie było, gdyby już dawno temu te nagrobki komunistyczne zostały z Powązek Wojskowych przesunięte - mówił w programie "Tak jest" TVN24 prezes Fundacji Łączka Tadeusz Płużański. Jego zdaniem, mogłyby one zostać przeniesione na Cmentarz Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich, gdzie komunistyczni dygnitarze, jak powiedział, "spoczęliby przy swoich".

Zapomogi dla mieszkańców po pożarze przy Fasolowej

Pierwsi mieszkańcy spalonego bloku przy ulicy Fasolowej 36 być może wrócą do swoich mieszkań za około dwa tygodnie - takiej możliwości nie wyklucza nadzór budowlany. Na razie część rodzin mieszka w wynajętych przez spółdzielnię lokalach. Poszkodowanym wypłacane są również zapomogi.

"Wykute w kamieniu wyrazy wdzięczności"

Pomnik Lotników odsłonięto w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego. Monument upamiętnia żołnierzy międzynarodowych sił powietrznych, wspierających Powstanie Warszawskie.

Zielone światło dla drugiej estakady na Marsa przygasło

MKiDN odwołało ostateczną decyzję zdjęcia ochrony konserwatorskiej dla fragmentu działki, należącej do Instytutu Prymasa Wyszyńskiego, na której ma stanąć jeden z filarów. Jak tłumaczą urzędnicy, nastąpiła pomyłka w rejestrze wniosków.

Jest śledztwo po tragicznym wypadku na Fieldorfa

Przesłuchano świadków tragicznego wypadku na ul. Fieldorfa. Jak informuje policja, nikt nie został zatrzymany, nikomu też na razie nie postawiono zarzutów. Ale akta sprawy wpłynęły już do prokuratury - Jeszcze dziś zostanie wszczęte śledztwo - powiedziała prokurator Dorota Kuske z Prokuratury Rejonowej Praga-Południe.

Remontowali szkołę, pod posadzką znaleźli ludzkie szczątki

Na ludzką czaszkę i kości natknęli się robotnicy wykonujący prace remontowe w szkole przy Włościańskiej na Żoliborzu. Na razie nie wiadomo, jak się w tym miejscu znalazły i ile czasu tkwiły pod posadzką zaplecza sali gimnastycznej. Jak informuje stołeczna policja, znalezisko trafiło Zakładu Medycyny Sądowej.

Byli pewni, że kradną dzieła sztuki z "kolekcji Goebbelsa"

Zainspirowali się "złotym pociągiem" i dowiedzieli się o istnieniu tzw. kolekcji Goebbelsa. Uznali, że znajduje się w domu jednego z poznańskich kolekcjonerów. Wyłudzili obrazy i grafiki pod pozorem sprawy kryminalnej. Zostali zatrzymani przed Muzeum Narodowym w Warszawie. Policjanci odzyskali 80 dzieł sztuki, trzy osoby trafiły do aresztu.

Wystawa "Jan Paweł II. Źródła": 50 tysięcy odwiedzających w dwa tygodnie

Opowiada o chrzcie Polski, polskich świętych i powstaniu Solidarności. Wystawę "Jan Paweł II. Źródła" w ciągu dwóch tygodni odwiedziło niemal 50 tysięcy osób. Zorganizowano ją z okazji Światowych Dni Młodzieży. - Dzięki cytatom z Jana Pawła II jest wprowadzeniem do historii Polski - powiedział dyrektor Muzeum Historii Polski Robert Kostro.

Wiecie co to za pojazd? Pochwalił się nim ZOM

Zamiast myjki ciśnieniowej – mechaniczna szorowarka. Testujemy nowy sposób czyszczenia trotuarów - pochwalił się stołeczny Zarząd Oczyszczania Miasta. Jeśli szorowarka się sprawdzi, nie będzie wygradzania części chodników na czas ich czyszczenia.

Legia na mękach, ale gra dalej. Plan minimum wykonany

Legia zrobiła sporo, by tego spotkania nie wygrać, więc nerwów nie brakowało do samego końca. W rewanżu, na własnym terenie, zremisowała 0:0 z AS Trencin, co oznacza, że awansowała do IV, ostatniej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Wykonała też plan minimum, czyli - w razie porażki w następnym dwumeczu - wystąpi w Lidze Europy.

Remont przy Freta 16. Tu urodziła się Maria Skłodowska-Curie

Nowoczesny i dostosowany dla osób niepełnosprawnych - taki będzie dom, w którym 149 lat temu urodziła się Maria Skłodowska-Curie. Obiekt, tak jak dotychczas, będzie pełnił funkcję muzeum. Do dyspozycji zwiedzających będzie cała kamienica przy ul. Freta 16.

Nocny atak na kierowcę Ubera. Mocne nagranie

Kolejny epizod walki między taksówkarzami a Uberem. - Wyrwali mi telefon, potem opluli samochód i zaczęło się kopanie, uderzanie pięściami w szybę. Wyrywanie klamki - mówi Kamil, poszkodowany kierowca. Sprawa trafiła już do stołecznej policji, która zajmuje atakiem na kierowcę świadczącego usługi w ramach popularnej platformy przewozowej. Materiał z programu "Fakty po południu" w TVN24.

Pomazali grób Bieruta. Ziobro: samego zachowania nie aprobuję

- Jeżeli nie było podstaw, żeby kogoś trzymać na tzw. dołku, trzeba go zwolnić – tak minister sprawiedliwości tłumaczył w środę swoją decyzję w sprawie dwóch osób, które zdewastowały grób Bolesława Bieruta na Powązkach. Teraz w komendzie na Żoliborzu toczy się postępowania wyjaśniające okoliczności ich zatrzymania..