Podejrzany o kradzież auta w rękach policji. Za cel obrał samochód, który... został już wcześniej skradziony

TVN Warszawa | Bemowo

Autor:
mp/r
Źródło:
PAP
KRP IVZatrzymanie podejrzanego o kradzież auta

Zatrzymanie 26-latka podejrzanego o kradzież auta. Jak ustalili policjanci, samochód został wcześniej skradziony na terenie Niemiec i zaparkowany w pobliżu ogródków działkowych na Bemowie.

Jak informuje rzeczniczka Komendy Rejonowej Policji IV Marta Sulowska, sprawca został zatrzymany, gdy zamierzał wsiąść do auta. - Kiedy zorientował się, że jest obserwowany przez policjantów, podjął próbę ucieczki. Funkcjonariusze ruszyli za nim. Po chwili 26-latek był już w ich rękach – przekazała policjantka.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Z jej relacji wynika, że w chwili zatrzymania mężczyzna miał założone lateksowe rękawiczki, a przy sobie plik kluczy oraz łamak. - Tłumaczył jednak, że przyszedł tylko pobiegać – zaznaczyła Sulowska. - Policjanci wiedzieli, że mężczyzna nie jest z nimi szczery, a pojazd został wcześniej skradziony na terenie Niemiec – dodała.

Po zatrzymaniu podejrzany został osadzony w policyjnej celi. Okazało się, że miał już wcześniej konflikty z prawem. - 26-latek był zatrzymywany i notowany za różne przestępstwa. Trzykrotnie przebywał w zakładzie karnym, który ostatnio opuścił w październiku ubiegłego roku – podała policjantka. - Podejrzany usłyszał zarzut usiłowania kradzieży pojazdu w warunkach recydywy. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące – podsumowała.

Policjanci wiedzieli, że pojazd został wcześniej skradziony na terenie NiemiecKRP IV

Pod koniec roku na tvnwarszawa.pl informowaliśmy, że w Warszawie spadła liczba kradzieży aut:

Znaleziona toyotaksp

Autor:mp/r

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KRP IV