Kilkaset bawołów utonęło w rzece Kuando na granicy Botswany z Namibią. Jak podały botswańskie władze, stado zwierząt uciekało przed goniącym je lwami i w popłochu wbiegło do rzeki.
2,5-minutowy film, pokazujący walkę niedźwiadka próbującego dostać się do matki, jest hitem w internecie. Dla wielu oglądających to opowieść o wytrwałości. Dla ekspertów zajmujących się dzikimi zwierzętami film ma jednak inne przesłanie.
Wyspiarskie państwo Fidżi dotkliwie odczuwa zmiany klimatu. Rosnący poziom wody oceanu światowego powoduje, że powierzchnia kraju regularnie się kurczy. Mieszkańcy robią, co mogą, żeby świat usłyszał ich głos, wołający o pomoc.
Zdjęcie rozbitego obiektu kosmicznego, zarytego w pustynny piasek, opublikowała NASA. Latający spodek? Nie, ale historia tajemniczej kapsuły również jest fascynująca.
Alerty pogodowe utrzymywały się we wtorek i w środę na północy Hiszpanii. Meteorolodzy ostrzegali przed silnym wiatrem i wysokimi falami. Na jednym z nagrań widać, jak na lotnisku pod Bilbao samoloty lądują i startują z poważnymi kłopotami.
Nie żyją cztery z sześciu nosorożców czarnych, które przeniesiono z RPA do Czadu. Prawdopodobnie nie przystosowały się do nowego środowiska i padły z głodu. Dzięki wysiłkom aktywistów w ostatnich dwóch dekadach udało się podwoić liczbę tych zwierząt w Afryce, nadal są one jednak gatunkiem krytycznie zagrożonym wyginięciem.
Naukowcy od dawna próbują nawiązać kontakt z pozaziemskimi cywilizacjami. Tym razem chcą użyć gigantycznego lasera, który wystrzeliłby wiązkę podczerwieni i zwrócił uwagę obcych na to, że na Ziemi jest życie.
W poniedziałek europejscy specjaliści do spraw zdrowia poinformowali o wzroście zachorowalności na choroby spowodowane szczególnie opornymi na antybiotyki bakteriami. Zjawisko ''jest niepokojące, ponieważ antybiotyki są ostatnimi dostępnymi opcjami leczenia".
W Indiach w ostatnim czasie zabito dwie tygrysice. Obu zarzucano, że wcześniej atakowały ludzi. Obrońcy przyrody krytykują te działania, a rozwiązaniem konfliktu między tymi zwierzętami i ludźmi może być utworzenie większej liczby rezerwatów.
Gwałtowne burze nawiedziły południową część Stanów Zjednoczonych. Żywioł spowodował wiele zniszczeń. Synoptycy przewidują, że to nie koniec trudnej pogody.
Na niecodzienną przeszkodę natrafili kierowcy ze stanu Waszyngton. Przez drogę przepływały łososie, które próbowały przedostać się na jej drugą stronę.
Włosi szacują straty poniesione w wyniku gwałtownych zjawisk pogodowych z ostatnich dni. Jedenaście z 20 prowincji wystąpiło do rządu o ogłoszenie stanu kryzysowego. Wichury i burze połamały lub powaliły 14 milionów drzew.
76-letnia Chinka przez sześć lat trzymała na swoim podwórku niedźwiedzia. Karmiła go i opiekowała się nim. Zwierzę było jednak zbyt duże, by kobieta mogła je zatrzymać.
Pogoda we Włoszech, która od wielu dni przynosi gwałtowne zjawiska atmosferyczna, jest nadal niebezpieczna. W większości regionów obowiązują alerty przed burzami, silnym wiatrem i opadami deszczu. W ciągu tygodnia zginęło co najmniej 30 osób.
Mężczyzna na plaży w Szkocji spotkał stado fok. Zwierzęta były na tyle agresywne, że musiał przed nimi uciekać. Utknął na klifie, a na pomoc wezwał ratowników.
Premier Włoch Giuseppe Conte ogłosił w niedzielę, że w regionach zniszczonych przez gwałtowną pogodę rząd wprowadzi stan kryzysowy i przekaże niezbędne środki. Conte odwiedził Sycylię, gdzie w minionych godzinach w powodzi zginęło 12 osób.
Ejlat na południu Izraela oferuje mnóstwo atrakcji. Należą do nich przede wszystkim bliskie spotkania z delfinami i możliwość obserwowania podwodnego świata.
Do 12 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych powodzi na Sycylii, do jakiej doszło w nocy z soboty na niedzielę po gwałtownych ulewach. Dziewięć osób zginęło w wilii zalanej pod Palermo przez wody rzeki, która wystąpiła z brzegów.
Jednym z najciekawszych miejsc południowego Izraela jest Park Narodowy Timna. Tamtejsze formacje skalne są bardzo wdzięcznymi obiektami do fotografowania.
Nad Włochami w ostatnich dniach przeszły gwałtowne wichury i burze. - Sytuacja jest apokaliptyczna - podsumował w sobotę szef włoskiej Obrony Cywilnej. W Wenecji Euganejskiej i w Trydencie zniszczone zostały ogromne obszary leśne, drogi i budynki.
Słuchanie i analizowanie odgłosów kopulujących pand wielkich może pomóc uchronić je przed wyginięciem - uważają chińscy i amerykańscy badacze. Gdy nauczymy się interpretować wydawane przez nie odgłosy, będzie można kojarzyć pandy w udane pary.
Zoo w Nigerii zostało posądzone o okrucieństwo wobec zwierząt po tym, jak świat obiegło zdjęcie zaniedbanego i niedożywionego wielbłąda. Władze ogrodu zoologicznego zapewniają, że zwierzę zapadło na ciężką infekcję skóry i ma zapewnioną odpowiednią opiekę medyczną.
Zastrzelono tygrysicę, która miała być odpowiedzialna za śmierć 13 osób w Indiach. Sześcioletniej tygrysicy przez dwa lata udawało się uniknąć schwytania.
Wciąż rośnie liczba ofiar śmiertelnych gwałtownej pogody, która nęka Włochów od początku tygodnia. W czwartek zginęły cztery osoby, zwiększając tym samym tragiczny bilans do szesnastu. W wielu regionach wciąż wysoki jest stan wody w rzekach. Zalana pozostaje także Wenecja, w tym w znacznym stopniu jej historyczne centrum.