Świat

Świat

Silnie wieje, sypie śnieg. Niebezpiecznie na zachodzie Europy

Ubiegła noc była w Wielkiej Brytanii najzimniejszą w ciągu całej zimy. Temperatura w Szkocji spadła do -13 stopni Celsjusza. Na przeważającym obszarze Wysp Brytyjskich obowiązują ostrzeżenia przed opadami śniegu i oblodzeniami. W Hiszpanii wieje silny wiatr.

Śnieżyce sparaliżowały miasto, a one były zachwycone

Kiedy mieszkańcy stolicy Rosji zmagali się z najgwałtowniejszą od wielu lat śnieżycą, ta aura nie przeszkodziła jednak zabawom w zoo. Mieszkańcy ogrodu zoologicznego nie mieli nic przeciwko niesprzyjającym warunkom pogodowym. Przeciwnie - zwierzęta oszalały z radości i bawiły się jak dzieci.

Norwegia mówi "nie" olejowi palmowemu

Jego produkcja jest niezwykle tania i wydajna. Olej palmowy. Znajdziemy go w składzie wielu produktów żywnościowych, kosmetykach i nie tylko. Do walki z biopaliwami na bazie oleju palmowego stanęła Norwegia. Materiał magazynu "Polska i Świat"

Gabriel wkroczył do Europy. Sypie śnieg, może mocno powiać

Burza, którą francuska służba pogodowa nazwała Gabrielem, dotarła do Europy Zachodniej, przynosząc opady śniegu i porywisty wiatr. W Szkocji i Anglii zamknięto niektóre drogi i szkoły. W większości Wielkiej Brytanii obowiązują żółte alerty przed opadami śniegu i oblodzeniami. Podobnie jest we Francji, gdzie wydano również pomarańczowe ostrzeżenia.

"Ulga, że znaleźliśmy Julena. Cios, że martwego". Cudu w Totalan nie było

Mało kto szczerze wierzył, że dziecko mogło przeżyć niemal dwa tygodnie w głębokiej studni. Ratownicy mimo piętrzących się przeciwności szli jednak po chłopca, mając nadzieję na cud - piszą w sobotę hiszpańskie media. Na czołówkach informują o odnalezieniu zwłok Julena i opisują atmosferę w pogrążonym w smutku miasteczku Totalan. Zwracają też uwagę na konieczność wyjaśnienia przyczyn tragedii.

Rzeki pokryte krą, śliskie drogi. Zima dokucza Węgrom

Zima na Węgrzech znowu daje się we znaki. Najgorzej jest od czwartku na północy kraju, gdzie intensywne opady śniegu paraliżują ruch na drogach. Akweny także pokrył śnieg i lód. Na zdjęciach z lotu ptaka widać łódki "oblężone" przez krę.

Samochód porwany przez rwącą rzekę, w środku 20-latka. Dramat w Antalyi

W Antalyi na południowym zachodzie Turcji w nurcie rwącej rzeki dostrzeżono samochód osobowy z kobietą w środku. Mimo prowadzonych od czwartku poszukiwań, 20-letniej studentki do tej pory nie udało się odnaleźć. Na filmie zarejestrowano desperacką próbę akcji ratunkowej, podjętą przez jednego ze świadków.

Powodzie i osuwiska po ulewach. Zginęło co najmniej 30 osób

Co najmniej 30 osób zginęło, a 25 uznaje się za zaginione - poinformowały w czwartek indonezyjskie władze. Po intensywnych opadach przez zaporę Billi-Billi przelała się woda. Tysiące mieszkańców zagrożonych terenów musiało opuścić swoje domy.