Świat

Świat

WHO do młodych ludzi: nie jesteście niepokonani

Dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), w związku z pandemią COVID-19, zwrócił się do młodych osób. - Nie jesteście niepokonani. Ten wirus może położyć was w szpitalu na długie tygodnie, a nawet zabić - powiedział. Dodał, że młodzi także powinni zachowywać ostrożność i unikać dużych skupisk ludzi.

Europa w walce z koronawirusem. Godziny policyjne i czerwone strefy

Najgorzej jest we Włoszech, które w związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 zmagają się z największym kryzysem od II wojny światowej. W Serbii oraz Bawarii wprowadzono godzinę policyjną. Władze państw europejskich wprowadzają ograniczenia w komunikacji, zamykają szkoły i zalecają mieszkańcom pozostanie w domach.

Ostrzeżenia przed drugą falą zakażeń w Azji

Jak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowia, w Chinach, Korei Południowej oraz Singapurze dynamika rozwoju pandemii wywołanej przez koronawirusa SARS-CoV-2 spada, ale pojawiły się nowe zakażenia, zawlekane przez osoby przyjeżdżające do tych krajów.

WHO: musimy izolować, testować, leczyć i śledzić

Aby kontrolować i stłumić pandemię SARS-CoV-2, poszczególne państwa muszą izolować, testować, leczyć i śledzić każdy przypadek i podejrzenie zakażenia koronawirusem - powiedział na konferencji prasowej Tedros Adhanom Ghebreyesus, dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Zorganizuje ona międzynarodowe badania, które pozwolą ocenić, jakie metody leczenia COVID-19 są najbardziej skuteczne.

Eksperci CDC o tym, jak radzić sobie ze stresem w dobie pandemii

Strach przed nowym koronawirusem może przytłaczać zarówno dorosłych, jak i dzieci. Dlatego tak ważna jest znajomość sposobów radzenia sobie z tym obciążeniem. Podejmowanie przyjemnych aktywności, próby zachowania codziennej rutyny - to część sposobów radzenia sobie ze stresem związanym z SARS-CoV-2 i COVID-19.

Koronawirus a pogoda. Co mówią eksperci

Władze i mieszkańcy wielu państw świata liczą na to, że zdolność do przenoszenia się patogenu powodującego COVID-19 spadnie wraz z wiosennym ociepleniem na półkuli północnej. Czy tak może się stać? Czy pogoda pomoże w walce z nowym koronawirusem?

Woda w kanałach w Wenecji tak czysta, że widać dno

Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 we Włoszech doprowadziła do wprowadzenia zakazu wjazdu zagranicznych turystów oraz znacznego ograniczenia poruszania się mieszkańców po kraju. W Wenecji wirus przyniósł pewne nieoczekiwane skutki uboczne.

WHO: testować, testować, testować

Koronawirus nie ustępuje, a pracownicy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) są zaniepokojeni nieustannie rosnącą liczbą zakażeń. Dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus stwierdził podczas poniedziałkowej konferencji, że najskuteczniejszym sposobem zapobiegania koronawirusowi jest przerwanie łańcuchów jego przenoszenia. Dlatego konieczne jest zwiększenie badań.

Koronawirus a zwierzęta domowe. Co należy wiedzieć

Kryzys związany z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 to też dramat niektórych zwierząt domowych. W chińskim Wuhanie zwierzęta opuszczone - z konieczności - przez swoich właścicieli głodowały, nie miały dostępu do wody, a niektóre z nich nie przeżyły. Pojawiły się obawy, czy zwierzęta domowe mogą przyczyniać się do rozprzestrzeniania się koronawirusa. Zdaniem Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) nie ma na to dowodów.