Świat

Świat

W Waszyngtonie złapano pierwszego "szerszenia mordercę"

Urzędnicy z Departamentu Rolnictwa stanu Waszyngton (WSDA) złapali pierwszego szerszenia azjatyckiego, nazywanego też "szerszeniem mordercą". Specjaliści sądzą, że wyłapując szerszenie azjatyckie zdołają zapobiec rozprzestrzenianiu się tego inwazyjnego owada.

Superroznosiciele i superzakażenia. Jak ich uniknąć

Zarówno historia epidemii, jak i badania na ich temat pokazują, że ważną rolę w szerzeniu się wirusów odgrywają superroznosiciele, czyli ludzie zarażający nawet do kilkudziesięciu osób. Ponieważ niezwykłej zdolności do zarażania nie da się przewidzieć, ważne jest, by zachowywać dystans społeczny. To pomoże zapobiec kolejnym falom zakażeń lub złagodzi je.

Ponad 40 stopni Celsjusza. Południe Europy w szponach upału

Południowe regiony Europy zmagają się z upałami. Temperatura przekraczająca 40 stopni Celsjusza powoduje znaczny dyskomfort w stosowaniu środków prewencyjnych przed zakażeniem koronawirusem. Tym bardziej władze państw nieustannie przypominają o podstawowych środkach ochrony, zarówno przed zakażeniem, jak i upałem.

WHO: nie będzie kilku fal koronawirusa, tylko jedna wielka

Zdaniem rzeczniczki Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Margaret Harris jest za wcześnie, by świętować sezonową zmianę w trendach zakażeń na półkuli północnej. Harris ostrzegła, że koronawirus zachowuje się zupełnie inaczej niż inne znane nam patogeny i najprawdopodobniej będzie miał jedną wielką falę.

Na Spitsbergenie padł absolutny rekord ciepła

Tak ciepło nie było tam nigdy w historii pomiarów. Na Spitsbergenie na archipelagu Svalbard w Arktyce zanotowano w sobotę prawie 22 stopnie Celsjusza. To rekord temperatury - informuje Norweski Instytut Meteorologiczny.

Tropikalne trio. Trzy pogodowe niebezpieczeństwa na jednym zdjęciu

Sezon na cyklony tropikalne na Pacyfiku i Atlantyku trwa. Największym zagrożeniem jest obecnie huragan Douglas, który kieruje się w stronę Hawajów i niesie wiatr wiejący w porywach z prędkością ponad 200 kilometrów na godzinę. Dwa kolejne pogodowe niebezpieczeństwa znajdują się na Atlantyku.