Świat

Świat

WHO zaczyna "historyczną próbę" terapii. Pierwsi pacjenci z Hiszpanii i Norwegii

Gdy pracownicy służby zdrowia są zagrożeni, wszyscy jesteśmy zagrożeni - powiedział w piątek Szef Światowej Organizacji Zdrowia, podkreślając, że niedobory sprzętu ochronnego są obecnie jednym z największych problemów w walce z koronawirusem. Tedros Adhanom Ghebreyesus zapowiedział także rozpoczęcie międzynarodowych testów skuteczności czterech różnych terapii. Jako pierwsi w badaniach wezmą udział pacjenci z Norwegii i Hiszpanii.

WHO: dystans fizyczny nie oznacza dystansu społecznego

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) apeluje, by ograniczenia w przemieszczaniu się ludzi wykorzystać na wykrywanie i atakowanie koronawirusa SARS-CoV-2. Kraje muszą rozszerzyć, przeszkolić i rozmieścić pracowników służby zdrowia i zdrowia publicznego, a także wdrożyć systemy wykrywania każdego podejrzanego przypadku oraz przyspieszyć testy.

Koronawirus na świecie. "Musimy przyjść z pomocą tym, którzy nie są w stanie ochronić samych siebie"

COVID-19 zagraża całej ludzkości i dlatego cała ludzkość musi z nim walczyć. Reakcja pojedynczych krajów nie wystarczy - powiedział sekretarz generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) António Guterres. ONZ, WHO i UNICEF ogłosiły w środę Globalny Plan Działań Humanitarnych o wartości dwóch miliardów dolarów. Plan zakłada pomoc w walce z pandemią COVID-19 w 51 najuboższych krajach świata na terenie: Ameryki Południowej, Afryki, Bliskiego Wschodu i Azji, ponad 100 milionom ludzi.

Chińskie władze chcą otworzyć Wuhan 8 kwietnia. Pojawiają się wątpliwości

Władze Chin zapowiedziały, że 8 kwietnia zniosą całkowitą blokadę Wuhanu - światowego epicentrum koronawirusa SARS-CoV-2. To stamtąd rozprzestrzenił się on na całą planetę. Liczba nowych potwierdzonych przypadków w Chinach mocno spadła. Pojawiają się jednak wątpliwości, czy Pekin w odpowiedni sposób prowadzi statystyki osób zakażonych.

Koronawirus na świecie: ilu chorych, ilu zmarłych, ilu wyzdrowiałych

Na całym świecie odnotowano ponad 380 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. W Chinach kontynentalnych znacznie wzrosła liczba tak zwanych "importowanych" przypadków, czyli osób przyjeżdżających z zagranicy. Jak podała tamtejsza państwowa komisja zdrowia, we wtorek infekcje wykryto u 74 osób.

O izolacji wie najwięcej. Astronauta podpowiada, jak sobie z nią radzić

Astronauci muszą przede wszystkim radzić sobie z przebywaniem w zamkniętej przestrzeni przez długi czas. Przestrzeganie harmonogramu, prowadzenie dziennika, rozwijanie hobby oraz kontakt z bliskimi to pomysły astronauty Scotta Kelly'ego na to, jak najlepiej zorganizować sobie czas podczas długiej izolacji podczas epidemii.

WHO: pandemia COVID-19 przyspiesza, ale możemy zmienić jej trajektorię

Od pierwszego przypadku zakażenia do pierwszych 100 tysięcy minęło 67 dni. By osiągnąć kolejne 100 tysięcy potrzeba było 11 dni. By osiągnąć wynik 300 tysięcy zakażonych starczyły następne cztery dni - wyliczył podczas konferencji prasowej dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus. Dodał, że przypadki zakażeń są obecnie zgłaszane w prawie każdym kraju na świecie.

WHO do młodych ludzi: nie jesteście niepokonani

Dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), w związku z pandemią COVID-19, zwrócił się do młodych osób. - Nie jesteście niepokonani. Ten wirus może położyć was w szpitalu na długie tygodnie, a nawet zabić - powiedział. Dodał, że młodzi także powinni zachowywać ostrożność i unikać dużych skupisk ludzi.

Europa w walce z koronawirusem. Godziny policyjne i czerwone strefy

Najgorzej jest we Włoszech, które w związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 zmagają się z największym kryzysem od II wojny światowej. W Serbii oraz Bawarii wprowadzono godzinę policyjną. Władze państw europejskich wprowadzają ograniczenia w komunikacji, zamykają szkoły i zalecają mieszkańcom pozostanie w domach.