Świat

Świat

Ostrzeżenia przed drugą falą zakażeń w Azji

Jak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowia, w Chinach, Korei Południowej oraz Singapurze dynamika rozwoju pandemii wywołanej przez koronawirusa SARS-CoV-2 spada, ale pojawiły się nowe zakażenia, zawlekane przez osoby przyjeżdżające do tych krajów.

WHO: musimy izolować, testować, leczyć i śledzić

Aby kontrolować i stłumić pandemię SARS-CoV-2, poszczególne państwa muszą izolować, testować, leczyć i śledzić każdy przypadek i podejrzenie zakażenia koronawirusem - powiedział na konferencji prasowej Tedros Adhanom Ghebreyesus, dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Zorganizuje ona międzynarodowe badania, które pozwolą ocenić, jakie metody leczenia COVID-19 są najbardziej skuteczne.

Eksperci CDC o tym, jak radzić sobie ze stresem w dobie pandemii

Strach przed nowym koronawirusem może przytłaczać zarówno dorosłych, jak i dzieci. Dlatego tak ważna jest znajomość sposobów radzenia sobie z tym obciążeniem. Podejmowanie przyjemnych aktywności, próby zachowania codziennej rutyny - to część sposobów radzenia sobie ze stresem związanym z SARS-CoV-2 i COVID-19.

Koronawirus a pogoda. Co mówią eksperci

Władze i mieszkańcy wielu państw świata liczą na to, że zdolność do przenoszenia się patogenu powodującego COVID-19 spadnie wraz z wiosennym ociepleniem na półkuli północnej. Czy tak może się stać? Czy pogoda pomoże w walce z nowym koronawirusem?

Woda w kanałach w Wenecji tak czysta, że widać dno

Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 we Włoszech doprowadziła do wprowadzenia zakazu wjazdu zagranicznych turystów oraz znacznego ograniczenia poruszania się mieszkańców po kraju. W Wenecji wirus przyniósł pewne nieoczekiwane skutki uboczne.

WHO: testować, testować, testować

Koronawirus nie ustępuje, a pracownicy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) są zaniepokojeni nieustannie rosnącą liczbą zakażeń. Dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus stwierdził podczas poniedziałkowej konferencji, że najskuteczniejszym sposobem zapobiegania koronawirusowi jest przerwanie łańcuchów jego przenoszenia. Dlatego konieczne jest zwiększenie badań.

Koronawirus a zwierzęta domowe. Co należy wiedzieć

Kryzys związany z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 to też dramat niektórych zwierząt domowych. W chińskim Wuhanie zwierzęta opuszczone - z konieczności - przez swoich właścicieli głodowały, nie miały dostępu do wody, a niektóre z nich nie przeżyły. Pojawiły się obawy, czy zwierzęta domowe mogą przyczyniać się do rozprzestrzeniania się koronawirusa. Zdaniem Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) nie ma na to dowodów.

Takich burz nie było od prawie 40 lat

Prawie 20 osób zginęło w Egipcie w wyniku najbardziej gwałtownych burz, jakie nawiedziły ten kraj od dziesięcioleci. Niektóre budynki częściowo się zawaliły, dochodziło do wypadków, w tym jednego zderzenia dwóch pociągów.

Świat w dobie pandemii w obiektywie

Ponad 150 tysięcy zakażonych, 5,5 tysiąca ofiar, u których zdiagnozowano koronawirusa, niemal 140 krajów świata. Niebezpieczny patogen nieustannie poszerza swój zasięg. Zobacz, jak wygląda życie podczas pandemii.

Noworodek zakażony koronawirusem

Noworodek, który przyszedł na świat w Londynie, jest zakażony koronawirusem - informują brytyjskie media. Jego matka przed porodem została przyjęta do szpitala z podejrzeniem zapalenia płuc.

Mamy pandemię COVID-19. Czym jest pandemia

COVID-19 może być nazywany pandemią - powiedział na konferencji prasowej dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus. - Jesteśmy w tym razem. Musimy postępować właściwie i zachować spokój - powiedział szef WHO. Koronawirus od końca grudnia 2019 roku spowodował śmierć ponad czterech tysięcy osób.