Nauka

Nauka

Uderzenie asteroidy przyczyniło się do zniszczenia większości życia na Ziemi. Krater Chicxulub w Meksyku mógł jednak stać się później korzystnym środowiskiem do rozwoju nowego życia. Tak wynika z nowych badań.

Członkowie NASA i FEMA zorganizowali ćwiczenia, które miały pokazać, czy Ziemia jest przygotowana na globalny kataklizm wywołany zderzeniem z wielką asteroidą. Co stanie się w przypadku kolizji i jak - według naukowców - można złagodzić jej skutki?

Zautomatyzowane laboratorium naukowo-badawcze wysłane na Czerwoną Planetę kontynuuje swoją misję. Łazikowi Curiosity ostatnio wpadł w oko błyszczący meteoryt przypominający kamienne jajko. Marsjański turysta natychmiast zrobił zdjęcia okrągłej, metalowej kuli.

Z najnowszych badań wynika, że do 2100 roku basen Morza Śródziemnego może zmienić się bardziej niż przez ostanie 10 tysięcy lat. Krzewiaste zarośla południowej Hiszpanii i Sycylii mają stać się pustyniami i nie być tak atrakcyjne turystycznie, jak są teraz.

Dzięki nowej technice naukowcy zlokalizowali i przenieśli na mapę wypływy lawy na Wenus. Dokonano tego po raz pierwszy na innej planecie niż Ziemia.

Cierpisz na bezsenność i ciągle jesteś zmęczony? Naukowcy tłumaczą, że warto jest słuchać muzyki zanim się zaśnie. Przyśpiesza ona przejście do fazy snu, która odpowiada za regenerację naszego organizmu. Nie bagatelizuj tej choroby, ponieważ może ona prowadzić nawet do śmierci.