Europejska Agencja Kosmiczna zawiesza współpracę z Roskomosem w badaniach nad Marsem00:49Organizacja zapowiedziała, że będzie działać zgodnie z sankcjami nałożonymi na Rosję przez kraje członkowskie ESA.
Znaleziono czaszkę prawalenia sprzed 36 milionów lat. "Zachowana w doskonałym stanie"00:50Paleontolodzy odkryli w Peru czaszkę morskiego drapieżnika, przodka współcześnie żyjących wielorybów.
Naukowcy opracowali nowy test do wykrywania boreliozy00:41Nie tylko umożliwi wcześniejsze wykrywanie choroby, ale też wykaże czy u pacjenta mogło dojść do ponownego zakażenia.
W Polsce na alzheimera cierpi ponad 580 tysięcy osób. "Już niedługo będzie to milion"00:30Na świecie co trzy sekundy ktoś zapada na alzheimera albo inną formę otępienia.
Wieczna zmarzlina "znajduje się na skraju załamania"03:57Ostrzegają naukowcy z brytyjskiego University of Leeds.
Megarakietę czeka kluczowy test. Dziś ruszy w podróż do miejsca, w którym odbędzie się próbne odliczanie00:33Gigantyczna rakieta SLS z kapsułą Orion ma w czwartek rozpocząć podróż do Centrum Kosmicznego imienia Johna F. Kennedy'ego na Florydzie.
Pułapki z feromonami mogą być skuteczne do walki z szerszeniami azjatyckimi00:30Bardzo szkodzą owadom w Ameryce Północnej.
Zbadają osoby, które przechorowały COVID-19. "Przewidujemy udział kilku grup pacjentów"01:41Naukowcy z Uniwersytetu Gdańskiego zapowiadają badania.
Pora spożywania posiłków ma wpływ na długość życia chorych na cukrzycę01:08Zdaniem naukowców, pewne produkty powinny być spożywane przez diabetyków o konkretnych porach dnia.
Drugie takie odkrycie w historii astronomii. Naukowcy znaleźli parę krążących wokół siebie czarnych dziur00:58Są oddalone od nas prawie o dziewięć miliardów lat świetlnych.
Czy każdy może oddać krew i na jakich zasadach?02:13Ludzkiej krwi nie da się zastąpić żadną inną substancją. Kiedy oddajesz krew i osocze ratujesz ludzkie życie.
Aż 1,4 miliona drzew w USA może obumrzeć z powodu inwazyjnych gatunków owadów00:30Zagrożenia mogą wynikać przede wszystkim z rozprzestrzeniania się opiętka jesionowego.
Zmiana terenów pod uprawę roślin mogłaby znacząco zmniejszyć emisję dwutlenku węgla03:57Informuje międzynarodowy zespół naukowców.
"Furia" młodej gwiazdy na nowym zdjęciu Kosmicznego Teleskopu Hubble'a00:32Poprzednie pochodziło sprzed siedmiu lat.
Nieleczony obturacyjny bezdech senny może przyspieszyć biologiczne procesy starzenia01:06Odpowiednie leczenie potrafi spowolnić, a w niektórych przypadkach także odwrócić zmiany.
Kałamarnice i ośmiornice mogły pojawić się wcześniej, niż przypuszczali naukowcy01:15Naukowcy odkryli niezwykłą skamieniałość.
Ogromny krater na Grenlandii. Jest o wiele starszy niż myśleli naukowcy01:14Został odkryty kilka lat temu.
Naukowcy: ryzyko cukrzycy i chorób układu krążenia można przewidzieć dziesiątki lat przed zachorowaniem01:13W eksperymencie wzięły udział ponad cztery tysiące osób.
E-papierosy a zwiększone ryzyko stanu przedcukrzycowego. Naukowcy zaobserwowali duże powiązania01:08Wnioski opublikowano na łamach "American Journal of Preventive Medicine".
Meteor rozbłysnął w atmosferze Jowisza00:30NASA oszacowała, że meteor mógł mieć masę od 250 do nawet pięciu tysięcy kilogramów.
Naukowcom udało się odmłodzić myszy. "Żadnych negatywnych skutków dla zdrowia"00:30Badania biotechnologów z amerykańskiego Instytutu Salka.
Dwa miesiące temu przeszczepiono mu serce genetycznie zmodyfikowanej świni. Pacjent zmarł00:30Była to pierwsza taka operacja na świecie.
Dwie potencjalnie niebezpieczne planetoidy miną Ziemię. Pierwsze zbliżenie nastąpi już w ten piątek00:31Obiekty są podobnych rozmiarów.
Białko decydujące o grupie krwi może wpływać na przebieg COVID-1901:58Badanie brytyjskich i szwedzkich naukowców.
Partenogeneza u ssaków jest możliwa. Naukowcy uzyskali potomstwo z niezapłodnionej komórki jajowej00:30Badania chińskich naukowców.
Badacze z Oksfordu: nawet łagodny przebieg COVID-19 może powodować zmiany w mózgu03:22Z przeprowadzonych pomiarów wynika, że u osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2 i z łagodnym przebiegiem infekcji mózg się skurczył.