Naukowcy: spanie przy sztucznym świetle może zwiększyć ryzyko cukrzycy01:08Niebezpieczne dla zdrowia są nie tylko ekrany urządzeń elektronicznych, ale i światła z zewnątrz.
Ugryzł ich pająk, ciężko zachorowali. Ich białe krwinki zwróciły się przeciwko czerwonym00:30O dwóch takich przypadkach poinformowali amerykańscy lekarze.
Szczepionka, która może ochronić przed przyszłą pandemią. Przełomowy preparat czeka na testy03:25Naukowcy twierdzą, że opracowali szczepionkę chroniącą przed wszystkimi znanymi szczepami wirusa grypy.
Niewidzialna "maska" antywirusowa. Tworzy "osłonę powietrzną" przed twarząOpracowali ją naukowcy z Izraelskiego Instytutu Technologii.
Kłębki pyłu pojawiły się dookoła młodej gwiazdy. Kiedyś mogą powstać z nich planety00:31Takie zalążki planet mogą tworzyć się bardzo wcześnie w jej cyklu życia.
Będą hodować pomidory na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Misja wystartowała00:51Nasiona trafią na ISS w ramach kolejnej misji zaopatrzeniowej wykonywanej przez firmę SpaceX.
Bliskie spotkanie z powierzchnią Księżyca. Jej zdjęcia wykonał Orion00:31Z wysokości zaledwie 130 kilometrów.
Naukowcy wyhodowali "mini oczy". Pozwolą zbadać rzadkie choroby genetyczne00:30Zostały wykonane z komórek skóry pobranych od ochotników.
Wskrzeszono 13 prehistorycznych wirusów. Najstarszy pochodzi sprzed 48 tysięcy lat00:54To "światowy rekord".
Pył i zagłada. Trzy teleskopy odkrywają zakamarki Mgławicy w Orionie00:31Do wykonania obrazu posłużyły dane zebrane przez trzy teleskopy.
Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba zajrzał w atmosferę odległej planety. Co w niej znalazł?00:31WASP-39 b to pierwsza tak dobrze poznana planeta pozasłoneczna.
Zapowiada się trzecia La Niña z rzędu. Jak zjawisko wpłynie na zimę w Europie?01:39Naukowcy donoszą, że działanie anomalii może zostać osłabione przez jeden ważny czynnik.
Bolid rozświetlił nocne niebo na zielono. Wykryto go zaledwie kilka godzin przed wejściem w atmosferę 00:41Został zarejestrowany przez siedem obserwatoriów na świecie.
Bakterie wywołujące jedną z najstarszych chorób świata mogą wspierać regenerację organów 00:54Zespół naukowców przeprowadził obserwacje na pancernikach.
Ile waży Ziemia? Od teraz jest to około sześciu ronnagramów00:56Naukowcy rozszerzyli układ miar o kolejne rzędy wielkości. Po raz pierwszy od ponad 30 lat.
Mógł ważyć dwie tony i być wielkości Mini Coopera. Naukowcy odkryli nowy gatunek prehistorycznego żółwia00:50Gatunek nazwano Leviathanochelys aenigmatica.
Wiemy, jak powstały "tygrysie prążki" marsjańskiego satelity00:49Zwiastują one smutny koniec ciała niebieskiego.
Cyklony tropikalne jak pompy ciepła. "Ta kombinacja jest często niebezpieczna"00:32Wnioski naukowców po zbadaniu 53 żywiołów.
Tyranozaury mogły być nawet o 70 procent większe, niż oceniają naukowcy00:30Uznawane są za jedne z największych i najgroźniejszych dinozaurów, jaki kiedykolwiek stąpały po naszej planecie.
Tworzy dzieła sztuki z bakterii. "Maluję na tak zwanej galaretce"02:58Polka znalazła się w gronie 85 osób, które wezmą udział w międzynarodowym konkursie Agar Art.
Skąd na Ziemi wzięła się woda? Odpowiedź może być w tym meteorycie00:30Badania brytyjskich naukowców.
W Polsce to gatunek inwazyjny. Agresora potrafi jednak pokonać pogoda00:30Dąb czerwony (Quercus rubra) to jeden z najpowszechniej występujących w Polsce gatunków inwazyjnych.
Zjadasz go nawet pięć gramów w tygodniu. I pewnie nie zdajesz sobie z tego sprawy01:04Szkodliwe cząsteczki mikroplastiku znajdują się właściwie w każdym typie pokarmów.
Podczas jedzenia ropuchy sięgają językiem prawie do serca00:35Naukowcy prześwietlili płazy podczas ich posiłku.
Naukowcy stworzyli chip komputerowy z grzyba00:45Odkrycie może posłużyć do tworzenia przyjaźniejszych dla środowiska układów scalonych.
Orion mknie w kierunku Księżyca. Tak wyglądamy z jego perspektywy00:49NASA pokazała krótkie nagranie.
"Wąż" przepełznął po Słońcu. Zobacz nagranie00:46Naukowcy z ESA pokazali wideo, które zarejestrowała sonda kosmiczna Solar Orbiter.
Do trzech razy sztuka? Odliczanie do startu historycznej misji00:49Poprzednie próby startu Artemis I były odwoływane z powodu usterek technicznych lub złych warunków pogodowych.
Pszczoły miodne żyją dziś o połowę krócej niż 50 lat temu02:57Badacze z Uniwersytetu w Maryland porównali długość życia pszczół na przestrzeni ostatniego półwiecza.